HDD kaynaklı FPS sorunu

Vulture

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bugün laptopuma harddisk eklettim. Oyun oynarken bir yandan harddiske indirmeler gerçekleştiriyordum. Hiç sıkıntı yoktu. 15 dakika bilgisayarı bırakıp tekrar geldiğimde oynadığım oyuna 0 FPS'e düştü ve çöktü. Oyunu kapatıp tekrar açayım dediğimde hata aldım ve olmadı. İndirmeden kaynaklandığını düşünüp durdurdum. Daha sonra oyunu kapatıp sadece indirmeye odaklandım ama yine indirme yarıda kesildi ve hata aldım. Şu anda da sanırım harddiskin olduğu yer çok sıcak. Etkinlik süresi aşağıda gördüğünüz gibi. %100'den asla inmiyor. İlk açtığımda %0 oluyor daha sonra yine %100 oluyor ve düzelmiyor. Acaba bir alışma süresi falan mı var? Harddisk okuma yazma hızını kontrol edeyim, sağlığına bakayım diye uygulamalar indirdim ancak kurulumun ortasında takılıyor 30 saniye sonra kurulum bitti diyor bitir deyince yine takılıyor. HD Tune'da test bile yapamıyorum. O derece yani. Bunu gönderip bilgisayarı yeniden başlatacağım ve HD Tune çalıştırarak değerleri paylaşacağım.

Edit: Başlıkta FPS sorunu olarak düzeltmiş moderatör arkadaş. Sorun FPS değil. Masaüstündeyken bile sıkıntı çıkarıyor. Oyunda 0 FPS'e düştüğünde fark ettiğimi belirtmek istemiştim sadece.

1593187791822.png

Okuma testinin sonucu bu. Sıkıntı yok gibi duruyor farkındayım ancak ilk ekte gönderdiğim gibi %100'e çıktıktan sonra düzelmiyor.
1593189160105.png

Ayriyetten harddiskin ilk kullanımı olduğuna dair bir sıkıntı yok. Acaba takarken mi bir sorun yaşandı? Sorun sizce nedir? Yardımınızı bekliyorum.
1593189231760.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı