Sistemde HDD okunmuyor

elyesa2580

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Blue Dahili Disk, 1TB, 7200RPM, 3.5 inç
2 kez HDD aldım ilk öncekini iade ettim. Verdiği hata hine aynıydı. G/Ç hatası veriyordu ve yeni HDD geldi hine aynı hatayı veriyor. Kafayı yemek üzereyim bunun BIOS'tan bir ayarı var mıdır yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kez HDD aldım ilk öncekini iade ettim. Verdiği hata hine aynıydı. G/Ç hatası veriyordu ve yeni HDD geldi hine aynı hatayı veriyor. Kafayı yemek üzereyim bunun BIOS'tan bir ayarı var mıdır yardım eder misiniz?
Bende de 4TB HDD'de bu hatayı verdi ne yaptıysam bulamadım. Format ekranında gözüküyordu sadece. İade ettim gelende öyle bir sorun olmamıştır. Darbe kaynaklı bozulmuş olabilir. Disk Yönetimi'nden gerekli biçimlendirme, sürücü harf atama vs. yaptınız değil mi?

G/Ç hatası hatası, disklerde fiziksel bir sorun olduğunun göstergesidir.
Diskin içerisinde veri yoksa partitionları silip, yeniden yapılandırmayı deneyin.
içerisinde veri varsa önce verilerin kurtarılması gerekir.

G/Ç hatası hatası, disklerde fiziksel bir sorun olduğunun göstergesidir.
Diskin içerisinde veri yoksa partitionları silip, yeniden yapılandırmayı deneyin.
içerisinde veri varsa önce verilerin kurtarılması gerekir.
yeni geldi bu disk önceside bu hatayı veriyordu. yeni gelende bu hatayı veriyor daha bu sabah geldi

Eski HDDmi taktım ve o çalştı sorunsuz bir şekilde.

Bende de 4TB HDD'de bu hatayı verdi ne yaptıysam bulamadım. Format ekranında gözüküyordu sadece. İade ettim gelende öyle bir sorun olmamıştır. Darbe kaynaklı bozulmuş olabilir. Disk Yönetimi'nden gerekli biçimlendirme, sürücü harf atama vs. yaptınız değil mi?
Direkt bilinmiyor başlatılmadı yazıyor sadece Başlat seçeneği var oradada G/Ç hatası veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı