Yeni alınan HDD ötüyor ve bilgisayar tarafından okunmuyor

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate 4tb güvenlik cihazı 5900rpm
Anakart
b450m s2h
Seagate 4 TB HDD aldım N11'den. Sıfır güvenlik cihazı olarak geçiyor 5900 RPM fakat bilgisayarıma taktığım zaman okumuyor, görmüyor anakart. Her şeyi denedim, ilk 30 saniye düt düt ötüyor, PC açılış kapanış hızını yavaşlatıyor ama okumuyor. Nasıl çözebilirim ya da ürün mü bozuk? İade mi etmeliyim? Göndersem iade alırlar mı? Yoksa anakartım mı 4 TB desteklemiyor? Ne yapmalıyım?

Seagate 4 TB HDD aldım N11'den sıfır güvenlik cihazı olarak geçiyor 5900RPM fakat bilgisayarıma taktığım zaman okumuyor görmüyor anakart her şeyi denedim ilk 30 saniye düt düt ötüyor PC açılış kapanış hızını yavaşlatıyor ama okumuyor nasıl çözebilirim ya da ürün mü bozuk iade mi etmeliyim göndersem iade alırlar mı? Yoksa anakartım mı 4 TB desteklemiyor ne yapmalıyım.

Disk yönetiminden baktığım zaman disk 0 bilinmiyor, başlat dediğimde var olmayan bir aygıt belirtildi diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seagate ürünleri genelde sorunlu oluyor anakartınızın 4 TB desteklememesi gibi bir şey olamaz bence iade isteyin farklı bir ürün alın.

Herhangi bir markanın ürünleri diyerekten konuya girmeyeceğim; kargolama sırasında ürün zarar görmüş olabilir. Bazen karpuzculuk oynuyorlar kargocular biliyorsunuz.

Anakartının desteklememesi gibi bir durum söz konusu olamaz, 1994 yılında değiliz.

Disk bu mu?

Evet ne yapmalıyım.

Herhangi bir markanın ürünleri diyerekten konuya girmeyeceğim; kargolama sırasında ürün zarar görmüş olabilir. Bazen karpuzculuk oynuyorlar kargocular biliyorsunuz.

Anakartının desteklememesi gibi bir durum söz konusu olamaz, 1994 yılında değiliz.

Anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı