Sistemde iki farklı monitör bir sorun yaratır mı?

• Konuyu başlatan yklc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 281

yklc

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Asus PG32UQX ve Asus PG27AQDM
Çift monitör yapacağım ve bununla ilgili bir video izledim ve orada adam, farklı monitörler olmasın, diyor. Farklı çözünürlük, farklı boyut, farklı tepkime süresi olmasın, olursa renk gamutunda sorun yaşarsınız falan diyor da, bir sıkıntı olur mu? Ve boyutları farklı iki monitörüm olduğu için mouse geçişlerinde bir sorun olur mu?

İki monitörden tek bir görüntü alacaksan dediği gibi farklılıklar en basitinden renk farklılığına yol açar. Ama bir monitörde oyun oynarım diğerinde dizi izlerim gibi iki farklı kullanım yapılacaksa hiç bir sorun olmaz.

İki monitörden tek bir görüntü alacaksan dediği gibi farklılıklar en basitinden renk farklılığına yol açar. Ama bir monitörde oyun oynarım diğerinde dizi izlerim gibi iki farklı kullanım yapılacaksa hiçbir sorun olmaz.

Birinde 2K OLED monitörümde FPS tarzı oyunlar oynayacağım o sırada yandaki monitörde yayın falan açmayı düşünüyorum o işleri halledeceğim.
Cyberpunk tarzı grafik oyunlarını oynayacağım zaman 4K monitöre geçeceğim diğerinden yayın işlerini yapacağım bir sorun olur mu?

Birinde 2K OLED monitörümde FPS tarzı oyunlar oynayacağım o sırada yandaki monitörde yayın falan açmayı düşünüyorum o işleri halledeceğim.
Cyberpunk tarzı grafik oyunlarını oynayacağım zaman 4K monitöre geçeceğim diğerinden yayın işlerini yapacağım bir sorun olur mu?
Neden zorlayan oyunlarda 4k oluyor?

O zaman biraz problem olabiliyor. Mouse ile geçersen ekranın ortasına göre ayarlamanız gerekir. Yoksa takılır mouse ekranın sınırları içinde.

Peki onu nasıl ayarlayabilirim?

Neden zorlayan oyunlarda 4K oluyor?

4K olan monitör 144Hz
2K olan monitör 240Hz orada dediğim gibi FPS tarzı Valorant gibi oyunlar oynaycağım ve orada 240Hz olması önemli ama Cyberpunk'ta 240Hz 2K yerine 4K 144 Hz ararım.

Peki onu nasıl ayarlayabilirim?

4K olan monitör 144Hz
2K olan monitör 240Hz orada dediğim gibi FPS tarzı Valorant gibi oyunlar oynaycağım ve orada 240Hz olması önemli ama Cyberpunk'ta 240Hz 2K yerine 4K 144 Hz ararım.
2k veya 4k'da 144 fps üzeri alıyor musunuz cyberpunk oynarken?

Yeni konular

Geri
Yukarı