Sistemde key font deseigner diye bir uygulama var ve hesaplarımdan çıkılmış

Ali Gümrah

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımdan VPN kullanmak için bir VPN'e girdim. Chrome'a ekle tuşuna bastığımda bir dosya indirdi. Durduramadım, daha sonra dosyayı bulamadım ve önemsiz görerek uğraşmadım. 2 gün sonra yani bugün Valorant da ani ve fazla bir ping aldım, hız testi için chorem u açtım ve siteye girmedi hesaplarımdan oturumların kapatıldığını fark ettim ancak hiçbir Gmail vs gelmedi. Kaydedilen şifrelerde tehlike altında gibi bir uyarı vardı daha sonra masaüstümde say dam şekilde key font deseigner adlı uygulamayı gördüm ve sildim C dosyasının içinde 3 adet ismini bilmediğin dosylar vardı bir anlık panik ile onları da sildim SS alamadım. Ayrıca program files dada bir sürü gizli dosyalar var elim ayağım titriyor. Bilgisayara format atmak işe yarar mı?

1624053239124.png

Windowsapps isimli dosyaya girmek istediğimde aldığım uyarının da SS i bulunmakta.

Dosya Ekleri

• sadsda.PNG
    sadsda.PNG
    53,8 KB · Görüntüleme: 36
  • eoıkjmtk.PNG
    eoıkjmtk.PNG
    82,1 KB · Görüntüleme: 24
  • oporpqwe.PNG
    oporpqwe.PNG
    70,7 KB · Görüntüleme: 24
  • owyjıhpwaujaıj.PNG
    owyjıhpwaujaıj.PNG
    98,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Bilgisayarımdan VPN kullanmak için bir VPN'e girdim. Chrome'a ekle tuşuna bastığımda bir dosya indirdi. Durduramadım, daha sonra dosyayı bulamadım ve önemsiz görerek uğraşmadım. 2 gün sonra yani bugün Valorant da ani ve fazla bir ping aldım, hız testi için chorem u açtım ve siteye girmedi hesaplarımdan oturumların kapatıldığını fark ettim ancak hiçbir Gmail vs gelmedi. Kaydedilen şifrelerde tehlike altında gibi bir uyarı vardı daha sonra masaüstümde say dam şekilde key font deseigner adlı uygulamayı gördüm ve sildim C dosyasının içinde 3 adet ismini bilmediğin dosylar vardı bir anlık panik ile onları da sildim SS alamadım. Ancak 1 tanesini silmeme sistem izin vermiyor. System izni gerekiyor diyor ve zaten yönetici hesaptayım. Ayrıca program files dada bir sürü gizli dosyalar var elim ayağım titriyor. Bilgisayara format atmak işe yarar mı?

Eki Görüntüle 1074226

Windowsapps isimli dosyaya girmek istediğimde aldığım uyarının da SS i bulunmakta.

Kaspersky sonuç vermez ise Malwarebytes indirin.

Evet şahsen Windows dosyaları ile ilgili bir bilgim olmadığı için buraya yardım almak için geldim.

Hocam dediğim gibi dosyalarda ben bir sıkıntı göremedim. Windows dosyalarını silemezsiniz, gizli olan dosyalar da Windows dosyaları. Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yaptıktan sonra herhangi bir virüs veya malware çıkmazsa sıkıntı yok diyebiliriz.

Hocam dediğim gibi dosyalarda ben bir sıkıntı göremedim. Windows dosyalarını silemezsiniz, gizli olan dosyalar da Windows dosyaları. Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yaptıktan sonra herhangi bir virüs veya malware çıkmazsa sıkıntı yok diyebiliriz.

Chrome Steam Valorant ve sitelerdeki hesaplarımdan tekrar giriş isteyince şüphelendim ve masaüstümde garip bir uygulama vardı, tarama yapıyorum. Malware orijinal link rica etsem.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı