Virüs yenen bilgisayarda başlangıçta "minor" diye bir sürü uygulama var

Obonom

Hectopat
Merhaba görseldeki saçma sapan virüs olduğunu düşündüğüm tonla uygulama var. Kaspersky kurmaya çalıştım kuramıyorum, zararlı yazılım tarafından engellenmiş olabileceğini söylüyor. Temizleyemiyorum da, yardımlarınıza muhtacım yoksa format atacağım. Birkaç tane antivirüs programı indirmeye çalıştım ama hepsi hata veriyor.

edit: Bir süredir DirectXRunnable %60a yakın cpu yiyor kapatıyorum cmd ile tekrar açılıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    34,4 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    31,8 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Hocam Malwarebytes indirin ve bilgisayarınızda güvenli mod aktifken tam tarama yapın. Daha sonra appdata klasörüne girin. Sırasıyla Local/LocalLow ve roaming klasörlerindeki bilinmedik dosyaları siliniz. Daha sonra ise telefondan bilgisayar üzerinde açık olan e posta/banka kartı/oyun hesapları tarzındaki hesaplarınızın şifresini değiştirin.

Hocam Malwarebytes indirin ve bilgisayarınızda güvenli mod aktifken tam tarama yapın. Daha sonra appdata klasörüne girin. Sırasıyla Local/LocalLow ve roaming klasörlerindeki bilinmedik dosyaları siliniz. Daha sonra ise telefondan bilgisayar üzerinde açık olan e posta/banka kartı/oyun hesapları tarzındaki hesaplarınızın şifresini değiştirin.
hocam denedim kurulamıyor. Twitter ve youtube hesabım kendiliğinden çıkış yapılmıştı, bu yüzdenmiş demek ki, Allahım ne yapacağım bilmiyorum.

Hocam denedim kurulamıyor. Twitter ve YouTube hesabım kendiliğinden çıkış yapılmıştı, bu yüzdenmiş demek ki, Allah'ım ne yapacağım bilmiyorum.

Hocam çare ya bilgisayara format atmak ya da önce normal Windows'un antivirüsü ile önce ufak bir temizlik atmak daha sonra Malwarebytes kurmak. Ayrıca bir de ESET deneyin.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım teşekkür ederim. Başlangıcı da kısmen yazılımla temizleyebildim.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım teşekkür ederim. Başlangıcı da kısmen yazılımla temizleyebildim.
Regeditten silebilirsin.

Merhaba görseldeki saçma sapan virüs olduğunu düşündüğüm tonla uygulama var. Kaspersky kurmaya çalıştım kuramıyorum, zararlı yazılım tarafından engellenmiş olabileceğini söylüyor. Temizleyemiyorum da, yardımlarınıza muhtacım yoksa format atacağım. Birkaç tane antivirüs programı indirmeye çalıştım ama hepsi hata veriyor.

edit: Bir süredir DirectXRunnable %60a yakın cpu yiyor kapatıyorum cmd ile tekrar açılıyor.
Bu arada yediğin virüslerin nereden geldiğini sanırım biliyorum ama ban yeme riski var virüslü siteyi söylersem.

Yeni konular

Geri
Yukarı