Sistemde mining virüsü şüphesi

Nebuchell

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün bir anda boşta olmasına rağmen bilgisayarımın ekran kartının fanları dönmeye başladı ve görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sabit %55 kullanım ve 65-69 arası bir sıcaklıktaydı. Mining virüsü olacağını düşündüm ancak birkaç ay önce bilgisayarıma mining virüsü bulaştığında ekran kartının kullanımı %100 sıcaklık ise 70'in üstüne çıkmıştı. Forumda aldığım tavsiyeler üzerine Malwarebytes yükledim ve kolaylıkla kaldırdım, bu sefer de Malwarebytes programını açtım ve aynı şekilde tarama yaptım. Birkaç şey çıktı ancak onları kaldırdığımda durum değişmiyordu. Bunun üzerine Kaspersky ile uzun süren bir tam tarama yaptım ancak şu anda durum hala aynı. Sizce ne yapabilirim?

of.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, görev yöneticisine tekrar bir baktım ve bu karmaşayı yaratanın Wallpaper Engine olduğunu fark ettim ancak yaklaşık 2-3 senedir kullanıyorum neden böyle bir şey yaptığını anlamadım üstelik her ihtimale karşı bilgisayarı yeniden başlatmıştım ancak açıldığında yine aynısı olmuştu sizce bunun sebebi nedir?

Wallpaper Engine GPU kullanır. Boştayken PC açık kalabilir fakat oyun oynarken vb. uygulamayı kapatın ki arkada çalışmasın. Bir de o ne koyduysanız 4K mı?

Wallpaper Engine GPU kullanır. Boştayken PC açık kalabilir fakat oyun oynarken vb. uygulamayı kapatın ki arkada çalışmasın. Bir de o ne koyduysanız 4K mı?
Her zaman kullandığım 1080p bir ekran kağıdıydı GPU kullandığını biliyordum ancak ilk defa bu kadar çok oluyor genelde %1 falan kullanıyor

Her zaman kullandığım 1080p bir ekran kağıdıydı GPU kullandığını biliyordum ancak ilk defa bu kadar çok oluyor genelde %1 falan kullanıyor.

Eğer masaüstünde iseniz ber ki normaldir fakat başka uygulama tam açık varken böyle ise normal değil ayarları karıştırdıysanız olabilir. Ayarları resetlemeyi deneyin.

Geri
Yukarı