Sistemde NVIDIA kartlar görüntü vermiyor

halil SALCAN

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, çok sorunsal bir şeyle karşılaştım her şeyi en baştan anlatayım, sistem özelliklerim:
Işlemci AMD Ryzen 5 2600.
Anakart MSI A320 m Pro'e.
RAM Crucial Ballistix 8 GB.
Everest Rampage kasa 600W PSU.
HDD WD 7200 1 TB.

Öncelikle bu sistemde eski bir kartım vardı, 1050 Ti, bu PC'ye taktığımda çalışmıyordu. Ben de bu sebepten ötürü ROG STRIX RX 570 8 GB aldım herhangi bir sorun olmadan çalıştırdı. 1050 Ti sadece benim makinede çalışmıyordu başka kasaya takınca çalışıyordu. Bu sebepten mustarip olarak çözümünü bulamadığım için almak zorunda kaldım. Şimdi ise sorun yoktu ancak ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1650 takana dek.

AMD yonga seti CPU'lu ekran kartlarında sorun yok ancak NVIDIA bazında ekran kartı taktığımda bu sistemde bir sorun oluyor. Sorun olmayacağını düşünmüştüm ancak TUF serisi kartı takarken ekrana görüntü gelmiyor ama ROG STRIX eski ekran kartım çalışıyor. Anlayamadım BIOS güncel değildi belki ondandır dedik. Vatan Bilgisayar çalışanı ile geldim eve güncelleme yaptım yine görüntü yok.

Görüntü video her şey çekilir atılır yeterli, şu sorunu çözeyim. Ekseriyet 8 GB Neo Forza RAM'de var deneyebilirim onu da ancak tek slot RAM'de denedim olmuyor. Görüntü yok arkadaş. Anakart arıza ışığı VGA'da kalıyor. Yemin ediyorum bu seriden mi anakarttan mı nedendir bir daha almayacağım. Çözüm önerisi olan yazabilirse çok müteşekkir olurum, şimdiden sağ olun, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olabilecek kısımlar.
1-Anakart.
2-PSU.
Yazılımsal kısmı kontrol ettirmişsiniz.
PSU dememin sebebi hepsinde aynı pini mi kullanıyorsunuz? Ekran kartına güç vermek için.

Sorun olabilecek kısımlar.
1-Anakart.
2-PSU.
Yazılımsal kısmı kontrol ettirmişsiniz.
PSU dememin sebebi hepsinde aynı pini mi kullanıyorsunuz? Ekran kartına güç vermek için.

Hayır değiştiriyorum ancak sitesinden baktığım kadarıyla GDDR6 ekran kartı olduğu için benim ekran kartını arattığımda desteklemediğini gördüm bunla alakalı olabilir mi?

Hayır değiştiriyorum ancak sitesinden baktığım kadarıyla GDDR6 ekran kartı olduğu için benim ekran kartını arattığımda desteklemediğini gördüm bunla alakalı olabilir mi?

Öyle ise 1050 Ti'yi neden çalıştırmıyor o GDDR5 onla alakalı olduğunu sanmıyorum anakartınız da bir sıkıntı var ama RX570 varsa kullanın iyi kart. NVIDIA FreeSync yok maalesef 1660 Ti var yırtılma alıyorum.

Geri
Yukarı