Sistemde oluşan yavaşlık ve ani donmalar

Sorunun donanımsal olduğunı düşünüyorsanız, MASAÜSTÜ BİLGİSAYARLAR kısmına konu açabilirsiniz. Anlamak istemiyor musunuz?
@Akif Peköz @Recep Baltaş

Muhalefet olmak yerine forum kurallarını okumayı deneseniz? Buyrun zamanınızı ayırıp konuya göz atın, gereksiz post paylaşımından kurtulursunuz.

Windows 7 Desteği Sona Ermiştir!

Buyrun siz de okuyun. Okumak iyidir.

Windows 7 Desteği Sona Ermiştir!
Siz de dikkatli okuyun, destek verilmeyecektir demiyor. "Tecnopat destek vermeme hakkını saklı tutar" diyor. Okumak iyidir de, okuduğunu anlamak daha iyidir vesselam...

Siz de dikkatli okuyun, destek verilmeyecektir demiyor. "Tecnopat destek vermeme hakkını saklı tutar" diyor. Okumak iyidir de, okuduğunu anlamak daha iyidir vesselam...

Destek verilmediğini açılan konulardan rahatlıkla görebilirsiniz. Burda laf sokma çabası içine girmek istiyorsanız farklı platformlardan istediğiniz kadar atışabiliriz. Bildiğiniz bir durum varsa "destek verme hakkınızı saklı tutmadan" yazabilirsiniz. Sorun Windows 7 değilse; Masaüstü Bilgisayarlar bölümünden konuyu açıp sorunu yazabilirsiniz. Eğer sorun Windows 7 ise Windows 7 Desteği Sona Ermiştir! Hala anlamak istemiyor musunuz ?

Destek verilmediğini açılan konulardan rahatlıkla görebilirsiniz. Burda laf sokma çabası içine girmek istiyorsanız farklı platformlardan istediğiniz kadar atışabiliriz. Bildiğiniz bir durum varsa "destek verme hakkınızı saklı tutmadan" yazabilirsiniz. Sorun Windows 7 değilse; Masaüstü Bilgisayarlar bölümünden konuyu açıp sorunu yazabilirsiniz. Eğer sorun Windows 7 ise Windows 7 Desteği Sona Ermiştir! Hala anlamak istemiyor musunuz ?
Öncelikle laf sokma amacım yok. Efendice konu açıp yardım isteyen birine "bu adama yardımcı olmayın" der gibi link atıp duruyorsunuz, ondan sonrada "yardım edin o zaman" diyorsunuz. Yardım etmek isteyen eder. Ülke kurtarmış gibi yöneticileri tagleyen, milleten daha zeki olduğunu ispatlamış gibi sürekli "anlamak istemiyor musunuz" yazan sizsiniz. Üslubunuzu gözden geçirin, yardımcı olmayacaksanız konuyu inatlaşarak bulandırmayın.

Öncelikle laf sokma amacım yok. Efendice konu açıp yardım isteyen birine "bu adama yardımcı olmayın" der gibi link atıp duruyorsunuz, ondan sonrada "yardım edin o zaman" diyorsunuz. Yardım etmek isteyen eder. Ülke kurtarmış gibi yöneticileri tagleyen, milleten daha zeki olduğunu ispatlamış gibi sürekli "anlamak istemiyor musunuz" yazan sizsiniz. Üslubunuzu gözden geçirin, yardımcı olmayacaksanız konuyu inatlaşarak bulandırmayın.

Sizin yazdığınız mesajlardan hangisi "yardımcı olmak" ile ilgiliydi, pardon göremedim? Madem bu kadar cevap vermek istiyorsunuz, bana yazmak yerine konuyu açan arkadaşa cevap yazabilirdiniz. Şimdi gelip bana neyi savunuyorsunuz? Bildiğiniz varsa yazarsınız, yoksa tartışma yaratmak için uğraşmayın.

Sizin yazdığınız mesajlardan hangisi "yardımcı olmak" ile ilgiliydi, pardon göremedim? Madem bu kadar cevap vermek istiyorsunuz, bana yazmak yerine konuyu açan arkadaşa cevap yazabilirdiniz. Şimdi gelip bana neyi savunuyorsunuz? Bildiğiniz varsa yazarsınız, yoksa tartışma yaratmak için uğraşmayın.
Benim yazımdan alıntı yaparak hatalı bir işe başlayan sizdiniz. Ben gayet normal bir biçimde "destek verilse ne olur, forumun ne amacı olur" diye sordum. Siz de Türkçe kuralları gibi kati bir kuralmış gibi link attınız. Yukarıda yazının gerisi mevcut, neyi savunuyorsunuz diye sorarak tekrar baştan anlattırmayın. Herkesten daha iyi 'anladığınızı' düşünüyorum.

İyi sosyaller.

Benim yazımdan alıntı yaparak hatalı bir işe başlayan sizdiniz. Ben gayet normal bir biçimde "destek verilse ne olur, forumun ne amacı olur" diye sordum. Siz de Türkçe kuralları gibi kati bir kuralmış gibi link attınız. Yukarıda yazının gerisi mevcut, neden diye sorarak tekrar baştan anlattırmayın. Herkesten daha iyi 'anladığınızı' düşünüyorum.

İyi sosyaller.

Baştan anlatmanıza gerek yok. Hiçbir şekilde yardım etmemişken, burada konuya dahil olmak da neyin göstergesi anlamış değilim. Sistem kötü olabilir, başım gözüm üstüne elimden geldiği kadar yardımcı olurum. MSI 1050 Ti Gaming ekran kartım var denilip, sistemim kötü denmesi bana inandırı gelmiyor. İmzamdaki sistem ile çok güzel Windows 10 kullanıyorum. Arkadaşın kullanmak istememesi ayrı sistem kötü kullanamam demesi ayrıdır. Samimi olunduğu sürece buradan/özelden/cep telefonumdan elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Bunu da gayet iyi 'anladığınızı' düşünüyorum.
Size de iyi sosyaller.

Baştan anlatmanıza gerek yok. Hiçbir şekilde yardım etmemişken, burada konuya dahil olmak da neyin göstergesi anlamış değilim. Sistem kötü olabilir, başım gözüm üstüne elimden geldiği kadar yardımcı olurum. MSI 1050 Ti Gaming ekran kartım var denilip, sistemim kötü denmesi bana inandırı gelmiyor. İmzamdaki sistem ile çok güzel Windows 10 kullanıyorum. Arkadaşın kullanmak istememesi ayrı sistem kötü kullanamam demesi ayrıdır. Samimi olunduğu sürece buradan/özelden/cep telefonumdan elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Bunu da gayet iyi 'anladığınızı' düşünüyorum.
Size de iyi sosyaller.

Hocam öncelikle arkadaşın kesinlikle kötü niyetle konuştuğunu düşünmüyorum. Bu tarz atışmalara gerek yok ben ikinizede yinede teşekkür ederim. Sorunuma gelecek olursak pek bilgili değilimdir ama sen o ekran kartıyla sistemin kötü olduğuna inanmıyorum diyorsun. Profilimdeki konulara bakarsan sistemimin kötü olduğunu ekran kartını yeni değiştiğimi ve bir takım problemler yaşadığımı bir konuda belirtmiştim. Şuan sistemimde olan tek iyi şey ekran kartı ve onu desteleyecek bir PSU o kadar. Zaten işlemcim i-3 ve ekran kartıma dar boğaz yaptırıyor, bütçem olmadığı için idare etmeye çalışıyorum. Anakartımın serisi 2009 senelerinden kalma ddr3 ram olan bir sistem kullanıyorum. Çevremdeki insanların win10 kullanacaksan biraz sisteminin güçlü olması gerekiyor şeklinde söyletilerine kulak astım belkide yanılıyorumdur. Ama burada inanmıyorum vs. demektense doğruya yönlendirmeniz daha iyi bir cevap olabilirdi. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu bilemediğim için nereye konu açacağımıda bilemedim. Çünkü donanımsal mı sistemsel mi emin değilim, ayrıca konu taşıma forumunuzda varmı yokmu bilmiyorum ama varsa bu konuyu bizzat kastettiğiniz kategoriye taşıyabilirsiniz diye umuyorum.

@Aija Benim dışımda herkesin yardım mesajı duruyor, bir tek ben konuyu baltalamışım gibi davranılması hiç hoş değildi. Burada bir kural varsa sistemin düzgün işlemesi için konulmuştur. Herkesin üst düzey sistemi olmak zorunda değil. Eski laptopumda Windows 7 var, eski masaüstü sistemimde Windows 10. Performans olarak Windows 10 daha iyi olduğu için yazıyorum. Herkese de bunu tavsiye ediyorum. Neyse konu arasında size de laf geldi. Kalbiniz kalmasın, özür dilerim. Yapılması gerekenleri yazıyorum, adımları uygulayıp bir de böyle deneyin.
Sisteme temiz kurulum yapmadan önce; kasa içerisinde temizliğe gidin.
Termal macun yenilenmesi gerekiyorsa bunları da gözden geçirin.
Güncel tüm driverları, BIOS dahil kurun.
Tekrar HDD testini HDD Sentinel programından yapın.
Hiçbir program kurmadan açılışta kasmalar devam ediyorsa, görev yöneticisinden CPU'nun hangi işlemde üst seviyeye çıktığını kontrol edin. Durumuna tekrar bakalım.

Hocam 4. nesil ve ilerisi i3, 4 GB RAM 64 bit Windows 10 için çok yeterlidir. İ7 6950x ve 64 GB RAM falan gerek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı