Sistemde oyunlar kasıyor

Fyuuki

Centipat
Daha fazla  
Dostlar yaklaşık bir kaç gün önce hiç bir sorun olmayan bilgisayarım şu an birden oyunlarda kasmaya ve düşük FPS vermeye başladı. Normalde 50 FPS aldigim oyundan şu an 20 alıyor üstüne takılma yaşıyorum. Kaspersky Pro sürümü ile virüs taraması yaptım ve oyun açıkken görev yöneticisine bakıp fazla güç yiyen uygulamalari inceledim. Fakat şüpheli hiç bir şey yoktu. Tamamen oyunlar fazlasıyla cpu - gpu ve bellek tüketir olmuş. Sebebini anlamadim yardımcı olabilecek biri var ise sevinirim.
(Nvidia Game experience uygulamasını sil yükle yapıp sürücüleri tekrar yükledim fakat çözülmedi bu arada)

Nvidia 1050 ti ekran kartı
i5 9 gen işlemci
8 GB RAM
500 GB SSD bulunuyor

Son düzenleme:
Dostlar yaklaşık bir kaç gün önce hiç bir sorun olmayan bilgisayarım şu an birden oyunlarda kasmaya ve düşük FPS vermeye başladı. Normalde 50 FPS aldigim oyundan şu an 20 alıyor üstüne takılma yaşıyorum. Kaspersky Pro sürümü ile virüs taraması yaptım ve oyun açıkken görev yöneticisine bakıp fazla güç yiyen uygulamalari inceledim. Fakat şüpheli hiç bir şey yoktu. Tamamen oyunlar fazlasıyla cpu - gpu ve bellek tüketir olmuş. Sebebini anlamadim yardımcı olabilecek biri var ise sevinirim.
(Nvidia Game experience uygulamasını sil yükle yapıp sürücüleri tekrar yükledim fakat çözülmedi bu arada)

Nvidia 1050 ti ekran kartı
i5 9 gen işlemci
8 GB RAM
500 GB SSD bulunuyor
Ben de CS:GO'da aynı problemi yaşadım her yolu denedim sadece format atınca düzeldi derken tekrar başladı bende Windows 10'a geçtim bir daha da sorun yaşamadım. Eğer 11 kullanıyosanız 10'a dönün ya da formatlayın.

Ben de CS:GO'da aynı problemi yaşadım her yolu denedim sadece format atınca düzeldi derken tekrar başladı bende Windows 10'a geçtim bir daha da sorun yaşamadım. Eğer 11 kullanıyosanız 10'a dönün ya da formatlayın.
Win 10 kullanıyorum valla ama sanırım güncelleme vs yaptı ondan dolayı olmaya başladı ondan şüpheleniyorum şu an. Sürümleri tekrar bir kontrol edip eski sürümleri geri yüklemeyi deneyeceğim hiç olmazsa

Windows 10 kullanıyorum vallahi ama sanırım güncelleme vs yaptı ondan dolayı olmaya başladı ondan şüpheleniyorum şu an. Sürümleri tekrar bir kontrol edip eski sürümleri geri yüklemeyi deneyeceğim hiç olmazsa

Güncellemeleri kontrol edn en son hangi sürücüyü kurmuş veya Windows güncellemesini kurmuş.

Windows veya sistem ile alakası yok bu durumun, RTX 4000 serisi çıktığı için NVIDIA diğer kartların performansını düşürdü yeni gelen güncelleme ile. DDU ile şu anki ekran kartı driverinizi silip 516.94 sürümünü kurun en stabil sürüm şu anda bu.

Deneyeyim hocam saolun
Windows veya sistem ile alakası yok bu durumun, RTX 4000 serisi çıktığı için NVIDIA diğer kartların performansını düşürdü yeni gelen güncelleme ile. DDU ile şu anki ekran kartı driverinizi silip 516.94 sürümünü kurun en stabil sürüm şu anda bu.

Hocam şimdi ddu ile sürücü silmeyi deneyeceğim de aklıma takılan bir şey var. İnternetten önce sürücüyü indirip kurayım mi yoksa ddu ile direkt her şeyi sileyim mi? Hiç kullanmadığımgan bir şey olur mu biiyorum açıkçası.

Son düzenleme:
Deneyeyim hocam sağ olun

Hocam şimdi DDU ile sürücü silmeyi deneyeceğim de aklıma takılan bir şey var. İnternetten önce sürücüyü indirip kurayım mi yoksa DDU ile direkt her şeyi sileyim mi? Hiç kullanmadığımgan bir şey olur mu biiyorum açıkçası.

Hocam silin sonra kurun. Yanlış hatırlamıyorsam indirdiğiniz sürücüyü kurarken temiz kurulumu seçebiliyorsunuz DDU kadar etkili midir bilmem.

Geri
Yukarı