Sistemde RAM yükseltme

Spiral158

Hectopat
Bilgisayarımda olan 8 GB RAM'i 16ya yükseltmek istiyorum, yeni alacağım RAM'in uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Almak istediğim RAM ise bu.

1688553599598.png

Farklı MHz değerlerine sahip RAM'ler, herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
RAM'leri taktıktan sonra bilgisayardan, BIOS'tan herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarımda olan 8 GB RAM'i 16ya yükseltmek istiyorum, yeni alacağım RAM'in uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Eki Görüntüle 1848692

Eki Görüntüle 1848694

Almak istediğim RAM ise bu.

Eki Görüntüle 1848696

Farklı MHz değerlerine sahip RAM'ler, herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
RAM'leri taktıktan sonra bilgisayardan, BIOS'tan herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Aynı RAM'i almanızı öneririm zira sistemdeki desteklenen en düşük RAM'in özellikleri baz alınarak yüksek olan ona indirgenir. Elle ayar yapmak gerekebilir. Takınca sıkıntı yaratabilir. Birebir aynı ürünle 2X ya da 4X yapmak gerekli.

Aynı RAM'i almanızı öneririm zira sistemdeki desteklenen en düşük RAM'in özellikleri baz alınarak yüksek olan ona indirgenir. Elle ayar yapmak gerekebilir. Takınca sıkıntı yaratabilir. Birebir aynı ürünle 2X ya da 4X yapmak gerekli.

Aynı ürünle gösterdiğim ürün arasında maalesef 200-400TL bandında bir fark var. Bu ürünü alıp gerekli ayarlarla kullanamaz mıyım?

Maalesef şu anki bütçemi aşıyor. Attığım RAM'i alabilirim ancak. O halde yükseltmeyi yapmamalı mıyım? Yoksa bir şekilde ayarlayabilir miyim?

2. el aynı RAM'den buldum ve karşılayabileceğim bir fiyatta. 2. el RAM sıkıntı çıkarır mı?

Şahsen ben 2. El ürün alımına çok sıcak bakmıyorum. Lakin sağlam ise fiyatı mantıklı ise alınabilir. Biraz bekletip 200 300 lirayı biriktirip sonraki hafta ya da ay da alabilirsiniz. Ya da dediğim gibi sağlam ise fiyatı mantıklı ise alınabilir 2.el de tabii.

Geri
Yukarı