RAM yükseltme

Dolar bile bu kadar hizli yukselmiyor hemen 7 mesaj :). Alacaginiz yeni RAM'ler anakart maksimum ne kadar destekliyor ise o kadar takabilirsiniz. Benim onerim yeni yuksek hizli RAM'ler alin. Şu anki RAM'iniz nedir ve anakartiniz nedir?

Şu ram işleri çok karışık ya bende yükseltme yapacam aklım karıştı. Forumda sordum 2400 mhz al dıyorlar müşteri hizmetleri 2666 mhz destekliyor ondan da alabilirsiniz dıyor.

İki RAM'in de aynı frekansta olması gerekir. Ayrıca farklı marka-model mi alacaksınız?

Büyük ihtimalle evet. Modeli farklı olacaktır. Bazı kişiler çalışır ama düşük frekanslı olur diyor bu benim için sıkıntı olmaz yeni PC geçince onda kullanacağım RAM'ler gibi seçeceğim bu durumda düşük frekansta çalışır mı?
Dolar bile bu kadar hizli yukselmiyor hemen 7 mesaj :). Alacaginiz yeni RAM'ler anakart maksimum ne kadar destekliyor ise o kadar takabilirsiniz. Benim onerim yeni yuksek hizli RAM'ler alin. Şu anki RAM'iniz nedir ve anakartiniz nedir?

Şu an tam olarak bilmiyorum ve bakamıyorum fakat yakında anakarta değişip en az 3600MHz RAM desteği olan bir anakarta geçmeyi düşünüyorum. Bu durumda önce anakart sonra mı RAM değişem?

Son düzenleme:
M471A5244CB0-CTD Şu an laptopumda bu ram var ancak CL değerini bilmiyorum bu yüzden yanına nasıl bir ram alacağıma bende karar veremedim yardımcı olur musunuz ?

Geri
Yukarı