Sistemde SATA portlarının yerini değiştirince "sinyal yok" hatası

RYNNO

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
Merhaba AMD Radeon R7 240 ekran kartimi abimin ekran kartiyla değiştirdim, islemcide 2 kablo yüzünden ekran kartı sığmıyordu. SATA 1 ve SATA 2 kablosu kablolar sığmadığı için SATA 3 ve SATA 4 taktim. Ama ekran bir daha gelmedi yeni ekran kartında VGA giriş yoktu işlemcideki VGA taktım olmadı. Ekran kartinda DisplayPort ve HDMI giriş var ama monitörde DisplayPort yok o yüzden HDMI ile televizyona bağladım televizyon algıladı ama sinyal yok diyor. Eski ekran kartını taktım ama ise yaramadı. SATA kablolarını eski yerine taktım yine olmadı, simdi HDMI dönüştürücü ile deneyeceğim ama işe yaramayacak gibi. Çözümü bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosdan sata 3 ve sata 4 ün aktif olup olmadığına bakabilir misiniz? Bazı anakartlarda sata portlarını aktif/deaktif şekilde bios üzerinden ayarlayabiliyoruz.
Bu sıkıntıya sebep olabilecek bir şey de şu. Mesela benim anakartımda M.2 yuvası var eğer o yuvayı kullanırsanız Sata 5 ve Sata 6 iptal oluyor. Bu tip bilgilere anakartınızın kullanma kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Kullanma kılavuzu kayıpsa internette pdf olarak bulabilirsiniz belki.

Geri
Yukarı