Sistemde ses var görüntü yok

Lüzumsuz Hacker

Hectopat
HP DV6 ATI ekran kartı mevcut ışıklar yanıyor ses var görüntü yok arızası nedir?

Benim düşündüklerim RAM arızalı olabilir veya ekran kartında problem olabilir ısıtma yöntemiyle kurtarılır mı yoksa ekran kartı yanmış mıdır?

Not: Tamirden anlamayıp boş yorum yapacaklar konuya dahil olmasınlar.

Son düzenleme:
İnternette ekran kartını ısıtıp çözenler var.

Klişe diye düşünüyorum. Laptop'ta monitörün anakarta bağlı olduğu küçük pin kısımları var. O yüzden diye düşünüyorum. Ekran kartıda olabilir. Bilgili değilseniz teknik servis size bizden daha fazla yardımcı olur.

Klişe diye düşünüyorum. Laptop'ta monitörün anakarta bağlı olduğu küçük pin kısımları var. O yüzden diye düşünüyorum. Ekran kartıda olabilir. Bilgili değilseniz teknik servis size bizden daha fazla yardımcı olur.

Deneyeyim kanka pinleri denicem bilgim var en son çare ekran kartı artık zaten parça fiyatına alacağım. Ekran fiyatına alacağım zaten :)

Deneyeyim kanka pinleri denicem bilgim var en son çare ekran kartı artık zaten parça fiyatına alacağım. Ekran fiyatına alacağım zaten :)

Hala ekran kartından olup olmadığı belli değil. O küçük pinler bir şekilde hareket etmiş olabilir. Sorunun kaynağı belli olursa daha iyi yardımcı olabiliriz.

Laptopta ekrank kartlar pek değştirme şansın yok sorunu öyle çözemessen hiç almaya kalkişma bence buraya birkaç link bırakrım nasıl bir şey istediğini de yaz.

HP DV6 ATI ekran kartı mevcut ışıklar yanıyor ses var görüntü yok arızası nedir?

Benim düşündüklerim RAM arızalı olabilir veya ekran kartında problem olabilir ısıtma yöntemiyle kurtarılır mı yoksa ekran kartı yanmış mıdır?

Not: Tamirden anlamayıp boş yorum yapacaklar konuya dahil olmasınlar.
RAM arızası olsa PC boşta çalışırdı. Veya sürekli güç keserek restart atardı. Ekranın kablosu hasar görmüş olabilir, driver sorunu olabilir. Ekran kartında sorun olsa BIOS bunu anlardı ve genelde PC'yi logoda takılı bırakırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı