Sistemde Truva atı olduğu nasıl anlaşılır?

iarda akkaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 8.1 kullanıyorum. Tabii ki 64-bit ancak bugün bi 20 dk önce .exe dosyası çalıştırdım.
ESET hemen alarm verdi bv8gbl5sd dosyasının erişmeye çalıştığı dosyada LNK.Agent.CJ geldi.
Aldırmadım ESET programından tarama başlattım işime devam ettim tam o anda bi anda Google Chrome kapandı ve metin belgesi açıldı korkup bilgisayarın gücünü kestim, sonra bilgisayarı açıp interneti devre dışı bıraktım ESET üzerinden tarama başlattım interneti açıp 360 Total Security programını indirdim şu an tarama yapıyorlar. Lütfen yardım edin truva atı olduğuna emin değilim ama bir bilenin görüşünü alalım.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Truva atı kısmını artık geçtim. Ancak hala tarayıcı virüsleri var. Ben normalde Google Chrome Canary kullanırım ama bugün bir sefere mahsus Google Chrome'u açtım ve bir videoya tıkladım videoda aşırı reklam çıktı. Adware Removal Tool ile tarama açtım. Bir bakarsanız sevinirim

Sağolun çözüldü ancak şimdi ise sistemde bariz bi yavaşlama oldu.
Bunu sebebini virüse bağlıyorum, her türlü tarama yaptım sonuç temiz çıktı. Örneğin bilgisayar çok geç açılıyor, Google Chrome'u çok geç açıyor ama performansı gayet iyi (Oyun içi).

Yukarıda belirttiğim programla tarama yaptım(45 Dk sürdü). Sonra ESET ile tarama yaptım zaten gece 03.00 civarıydı bilgisayarı açık bıraktım sabaha kadar tarama bitmişti. Sonra bilgisayarı yeniden başlattım sorun çözülmüştü. Durup dururken de yavaşlığı çözdü şimdi hiç olmadığı kadar hızlı çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı