Sistemde UEFI desteği var mı?

Windows logosu yerine Casper logosu geldiğine göre sisteminiz UEFI destekliyor. Desteklememesi için ortada bir neden yok.

Kurulum hata verirse bu sorun %95 donanımsaldır. Yani sıkıntı yaşamazsınız.

Verilerinizi yedeklediyseniz silebilirsiniz.
Evet başarıyla Windows 10'a geçiş yaptım ve UEFI'yi doğruladım. Şimdi güncellemeler ve driverlarla uğraşacağım. Size çok teşekkür ediyorum bayağı ilgilendiniz :)
Screenshot_2019-08-31-13-09-20-573_com.aikeral.gallery.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-08-31-13-09-20-573_com.aikeral.gallery.png
    Screenshot_2019-08-31-13-09-20-573_com.aikeral.gallery.png
    780,9 KB · Görüntüleme: 51
Bir şey değil, ne demek. :) Sürücüleri Windows Update otomatik indirir. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Kimi zaman Windows Update güncel sürücüleri kurmayabiliyor, bu durumda DDU ile eski sürücüyü kaldırıp yeni sürücüyü kurmanız gerekiyor. Genellikle GPU sürücüsü güncel olmuyor, GPU üreticinizden indirebilirsiniz.

Driver Booster gibi yazılımları SAKIN kullanmayın! Bu tür yazılımların hiçbir halta yaradığı yok, hatta kimi zaman hatalara dahi sebep olabiliyorlar.

Temizlik araçlarını kullanmayın. Bu tür yazılımlar da kimi zaman sorun çıkarabiliyor. Windows'un kendi temizlik aracı iş görür..

5400 RPM'lik sistemlerde Windows 10 kullanmak işkence gibi gelebilir, bu bağlamda sisteminize SSD yükseltmesi yapmanızı öneririm. Kısa vadede çözüm olarak kullanmadığınız hizmetleri kapatabilirsiniz.

Ayrıca ek bir antivirüs yazılımı kullanmanızı da öneririm, Windows Defender kimi zaman yetersiz kalabiliyor. Gerçi bilinçli kullanıcı için yeterli olacaktır. Ücretli çözüm olarak Kaspersky Internet Security, ücretsiz olarak Comodo öneririm.

Bir şey değil, ne demek. :) Sürücüleri Windows Update otomatik indirir. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Kimi zaman Windows Update güncel sürücüleri kurmayabiliyor, bu durumda DDU ile eski sürücüyü kaldırıp yeni sürücüyü kurmanız gerekiyor. Genellikle GPU sürücüsü güncel olmuyor, GPU üreticinizden indirebilirsiniz.

Driver Booster gibi yazılımları SAKIN kullanmayın! Bu tür yazılımların hiçbir halta yaradığı yok, hatta kimi zaman hatalara dahi sebep olabiliyorlar.

Temizlik araçlarını kullanmayın. Bu tür yazılımlar da kimi zaman sorun çıkarabiliyor. Windows'un kendi temizlik aracı iş görür..

5400 RPM'lik sistemlerde Windows 10 kullanmak işkence gibi gelebilir, bu bağlamda sisteminize SSD yükseltmesi yapmanızı öneririm. Kısa vadede çözüm olarak kullanmadığınız hizmetleri kapatabilirsiniz.

Ayrıca ek bir antivirüs yazılımı kullanmanızı da öneririm, Windows Defender kimi zaman yetersiz kalabiliyor. Gerçi bilinçli kullanıcı için yeterli olacaktır. Ücretli çözüm olarak Kaspersky Internet Security, ücretsiz olarak Comodo öneririm.
Windows update ve yapacağım güncellemeleri sitelerinden yapacağım merak etmeyin öyle yazılımlar kullanmıyorum ama uyarı için teşekkürler :)

Bilgisayarda 240 GB SSD mevcut sistemi buraya kurdum zaten ayriyeten 1 TB HDD'de mevcut.
Umarım sıkıntısız kullanabilirim.

Antivirüs olayına daha hemen geçemeyeceğim ama öneriler için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı