Sistemde virüs olabilir mi?

Matrixz852

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bir dosya indirdim virüslüydü herhalde. Neyse açtığımda bir an Google başlat falana açılmıyor sonra siyah ekran oldu, kendini yeniden başlattı ve ben direkt kapattım sonra açtım bir şey yoktu. Gittim önce Kaspresky ile yaptım tam tarama sonra 360 Total securtyle yaptım tam tarama falan sonra da Windows Defender'le falan hepsini çözdüm, onardım sonra ayarlara girdiğimde bu şeylerle karşılaştım. Sizce format atmalı mıyım içinde oyunlarım var yani o kadar ayarı baştan yapmam gerekecek.
İşte resimleri aşağıya bırakıyorum şimdiden sağ olun teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-13 210628.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-13 210628.png
    386,6 KB · Görüntüleme: 67
  • Ekran görüntüsü 2022-03-13 210602.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-13 210602.png
    370,1 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran görüntüsü 2022-03-13 210527.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-13 210527.png
    386,7 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki rehberi uygulayarak tarama yapın.
Herkes bunu öneriyor ama ben bunu UEFI kurulu W10 sistemde çalıştıramadım. UEFI modda nasıl açılıyor keşke bu linki yapıştıran arkadaşlar açıklasalar..

Artı -1 Eksi
Büyük ihtimal dll'leri bozan bir virüs, önerim çok bir dosyanız yoksa yedekleyip format atmanız.(İnternetten çıkarın bir an önce)
Herkes bunu öneriyor ama ben bunu UEFI kurulu W10 sistemde çalıştıramadım. UEFI modda nasıl açılıyor keşke bu linki yapıştıran arkadaşlar açıklasalar..
USB'ye iso kuruyorsun live olarak çalıştırıyorsun.

Merhaba arkadaşlar ben bir dosya indirdim virüslüydü herhalde. Neyse açtığımda bir an Google başlat falana açılmıyor sonra siyah ekran oldu, kendini yeniden başlattı ve ben direkt kapattım sonra açtım bir şey yoktu. Gittim önce Kaspresky ile yaptım tam tarama sonra 360 Total securtyle yaptım tam tarama falan sonra da Windows Defender'le falan hepsini çözdüm, onardım sonra ayarlara girdiğimde bu şeylerle karşılaştım. Sizce format atmalı mıyım içinde oyunlarım var yani o kadar ayarı baştan yapmam gerekecek.
İşte resimleri aşağıya bırakıyorum şimdiden sağ olun teşekkür ederim.
Dll'leri bozan bir virüs girmiş gibi duruyor knk. Formatlarsan iyi olur.

Son düzenleme:
PowerShell'i yönetici olarak çalıştırın, aşağıdaki komutları uygulayın.

[CODE title="DISM"]DISM.exe /Online /Cleanup-Image /ScanHealth[/CODE]

ENTER

[CODE title="DISM"]DISM.exe /Online /Cleanup-Image /CheckHealth[/CODE]

ENTER

[CODE title="DISM"]DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth[/CODE]

ENTER

[CODE title="SFC"]SFC /SCANNOW[/CODE]

ENTER

Akabinde şu raporları ilgili konularda paylaşın.

@altotziki Sizi bu kadar düşündürmeye sevk eden şey nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı