Sistemde virüs var mıdır?

Emri

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bugün GTA SA için ENB indirecektim, sağda virüs bulundu diye uyarı verdi ve uygulamayı indirmedi. Windows Defender'den tam tarama yaptığımda ise trojan virüsünü buldu, ben de o yerden onu kaldır dedim ve tehdit engellendi dedi virüs gitmiş midir? Tekrardan tam tarattığımda ise bulamadı. Malwarebytes adlı uygulama ile tarayınca da tehdit bulamadı

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam ben bir siteden GTA: Sa için bir yazılım indirecektim fakat Windows Defender tehdit trojan bulup engelledi. Bende güvenlik ayarlarından hemen kaldırdım, ardından Kaspersky Free ve Malwarebytes ile tam tarama ve hızlı tarama yaptım ikisi de 0 tehdit buldu. Defender'den de tam tarama yaptım, oradan da 0 tehdit buldu. Dün koruma geçmişinde gözüküyordu, trojan olduğu ve tehditin engellendiği fakat bugün yazmıyor. Virüs tamamı ile silinmiş midir? Ve denetim masasından programlar/programlar ve özellikler de hiçbir tanımadığım program yoktu.
Hocam GTA: San Andreas için modlama yapacaksanız dikkatli olun. Çünkü bir çok site, reklamlı sitelere yönlendiriyor. Virüs bulaşma riski var.

Windows Defender virüsü buldu ve sol altta inen şeyde başarısız virüs algılandı yazdı bende Defender'e girip hemen kaldırdım tehdit engellendi dedi Kaspersky Free Malwarebytes'den tam tarama yaptım her ikisinde de tehdit bulamadı Defender silmiş midir virüsü.
Toplumdaki algı en iyisi Kaspersky, diğerleri çöp gibi bir şey. Sonuçta Windows Defender öylesine yapılmadı. Engellediğini söylüyorsa engellemiştir. Yine de dosya adı belliyse manuel olarak aratmanı tavsiye ederim. Windows Defender'in virüsü engellediğini düşünüyorum.

Toplumdaki algı en iyisi Kaspersky, diğerleri çöp gibi bir şey. Sonuçta Windows Defender öylesine yapılmadı. Engellediğini söylüyorsa engellemiştir. Yine de dosya adı belliyse manuel olarak aratmanı tavsiye ederim. Windows Defender'in virüsü engellediğini düşünüyorum.

Sana atsam olur mu reis dosyayı?

Dosya Ekleri

• 20201117_184018.jpg
    20201117_184018.jpg
    314,7 KB · Görüntüleme: 50
Hocam bu bir virüs değil ki. Oyun başlatılırken oyun dosyaları ile oynadığı için virüs olarak algılanmış. Yani bir virüs değil içiniz rahat olsun.

Hocam bu bir virüs değil ki. Oyun başlatılırken oyun dosyaları ile oynadığı için virüs olarak algılanmış. Yani bir virüs değil içiniz rahat olsun.

Evet GTA San Andreas dosyasının içine bunu yükleyecektim fakat izin vermemişti bende silmiştim teşekkür ederim reis içimi ferahlattın.

Geri
Yukarı