Sistemdeki dosya işlemleri yavaş ilerliyor

abinizjoe3113

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 2-3 ay önce hiç böyle bir problem yoktu. Bir dosyayı bir yerden bir yere taşımak, silmek veya kopyalamak istediğimde hızlıca bu işlem gerçekleşiyordu.
Fakat son bir aydır neredeyse 100MB bir dosya için 1-2 dakika bekliyorum. Bunun sebebi ne olabilir, bir fikriniz var mıdır?

Örnek olarak bir taşıma işlemi gerçekleştirdim, 506 MB için 13 dakika veriyor.
soru.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 2-3 ay önce hiç böyle bir problem yoktu. Bir dosyayı bir yerden bir yere taşımak, silmek veya kopyalamak istediğimde hızlıca bu işlem gerçekleşiyordu.
Fakat son bir aydır neredeyse 100MB bir dosya için 1-2 dakika bekliyorum. Bunun sebebi ne olabilir, bir fikriniz var mıdır?

Eki Görüntüle 1701593
Hocam emin olmamakla birlikte chache, prefetch temizliklerini yapmanızı öneriyorum. Belki bir nebze de olsa işe yarayabilir..

Eki Görüntüle 1701593
Windows 11'mi? Win 11 ise güncelleme ile kalkıcak diyorlardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat son bir aydır neredeyse 100 MB bir dosya için 1-2 dakika bekliyorum. Bunun sebebi ne olabilir, bir fikriniz var mıdır?

Eki Görüntüle 1701593

SSD mi HDD mi kullanıyorsunuz hocam.

Windows 11'mi? Win 11 ise güncelleme ile kalkıcak diyorlardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 10

SSD mi HDD mi kullanıyorsunuz hocam.
SSD

Hocam zibilyon (!) tane dosya taşıyorsunuz, tek parça olsa çok daha hızlı olurdu.
500mb

Disk ölüyor olabilir, sağlığını kontrol edin.

Üstteki arkadaşın dediği gibi çok sayıda dosya taşımak hızı ciddi anlamda azaltıyor.
Sağlığı yerinde, ciddi bir durum yok

Geri
Yukarı