Sistemdeki iki diskin içinde işletim sistemi olması sorun olur mu?

Ata Şen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar yeni hazır sistem aldım ve sonrasında temiz kurulum yaptım, şu an 500GB'lik bir M.2 SSD'de Windows'um kurulu. Mesele şu, ben bu bilgisayara 480GB'lik içinde oyunlar ve Windows bir SATA SSD takacağım. Eski anakartım H410M-A idi SSD'sini söktüğüm PC'deki şu an B660-Plus D4 bir çakışma olmaz dediler Windows hallediyormuş. Sistemden sökmeden ekran kartı driverini DDU ile sildim o yönden de bir problem olmaz. Sıkıntı şu, hem sistemimdeki M.2'de Windows var hem de takacağım SSD'de var. Nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Çakışma olmaz fakat her zaman ilk yüklenen bootlanır. Yani diğer taktığına geçmek istersen BIOS üzerinden bootlaman gerekir.

Dostlar yeni hazır sistem aldım ve sonrasında temiz kurulum yaptım, şu an 500GB'lik bir M.2 SSD'de Windows'um kurulu. Mesele şu, ben bu bilgisayara 480GB'lik içinde oyunlar ve Windows bir SATA SSD takacağım. Eski anakartım H410M-A idi SSD'sini söktüğüm PC'deki şu an B660-Plus D4 bir çakışma olmaz dediler Windows hallediyormuş. Sistemden sökmeden ekran kartı driverini DDU ile sildim o yönden de bir problem olmaz. Sıkıntı şu, hem sistemimdeki M.2'de Windows var hem de takacağım SSD'de var. Nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

İki tane mi Windows kuracaksın?

Ha anladım. Eski SSD'yi tak. içindekileri yeni SSD'ye aktar. Eski SSD'yi Ekte ki gibi biçimlendir (İçindekiler silinmiş olacak) ondan sonra yedeklediklerini geri biçimlendirdiğin SSD'ye atarsın.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    221,2 KB · Görüntüleme: 18
İki tane mi Windows kuracaksın?
Hayır herkes bu msg yi okursa anlar @Webcam kullanan insan @grajjj @BerzerkFrost @E60M5 elimde eski pc den kalma ssd vardı. İçinde oyunlar ve windows 10 home kurulu bu ssd yi pc me takıp depolama alanını arttırmak ve oyunlarımı ve dosyalarımı kullanmak istiyorum fakat takmak istediğim eski ssd de windows kurulu ben de oyunlarımın kalmasını eski windowsun gitmesini istiyorum nasıl yapmalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı