Sistemdeki iki diskin içinde işletim sistemi olması sorun olur mu?

Hayır herkes bu msg yi okursa anlar @Webcam kullanan insan @grajjj @BerzerkFrost @E60M5 elimde eski pc den kalma ssd vardı. İçinde oyunlar ve windows 10 home kurulu bu ssd yi pc me takıp depolama alanını arttırmak ve oyunlarımı ve dosyalarımı kullanmak istiyorum fakat takmak istediğim eski ssd de windows kurulu ben de oyunlarımın kalmasını eski windowsun gitmesini istiyorum nasıl yapmalıyım.
Yukarıdaki yazdığımı uygularsanız SSD'nin içinde Windows'un W'si kalmayacak hocam.

İki tane mi Windows kuracaksın?

Ha anladım. Eski SSD'yi tak. içindekileri yeni SSD'ye aktar. Eski SSD'yi Ekte ki gibi biçimlendir (İçindekiler silinmiş olacak) ondan sonra yedeklediklerini geri biçimlendirdiğin SSD'ye atarsın.
Hocam eski ssd yi sisteme taksam gelir mi yeni m2 den başlatırsam windowsu bir de nasıl yedekleyeceğim oyunları m2 ye

Yukarıdaki yazdığımı uygularsanız SSD'nin içinde Windows'un W'si kalmayacak hocam.
Hocam adım adım

Önce pcye ssd yi takacağım
Daha sonra klasik bir şekilde açacağım
Ardından depolama kısmından eski ssd deki oyunları yeni ssd me kopyalayacağım
Sonra eski ssd yi biçimlendireceğim

Doğru mudur böyleyse bu işlemlerin eski ssd deki sadece oyunları yeni m2 ye atmanın veya kopyalamanın fotoğraflı bir şekilde yolunu gösterme şansınız var mı mesela elinizdeki herhangi bir veriyi seçerrk diğer ssd nize atarak gösterebilir misiniz acaba?

Hocam eski SSD'yi sisteme taksam gelir mi yeni M.2'den başlatırsam Windows'u bir de nasıl yedekleyeceğim oyunları M.2'ye

Hocam taktığında yeni SSD'den başlayacak bilgisayar. Eski SSD'yi de attığım ekrandaki gibi sağda göreceksin. Gir program files kısmında vardır muhtemelen.

Oyunları hangi lokasyona kurduysan oradan kopyala kendi masaüstüne at.

fotoğraflı bir şekilde yolunu gösterme şansınız var mı mesela elinizdeki herhangi bir veriyi seçerrk diğer ssd nize atarak gösterebilir misiniz acaba?
hocam dükkanımın bilgisayarındayım şu anda, ama yinede yardımcı olmaya çalışayım.

Hocam taktığında yeni SSD'den başlayacak bilgisayar. Eski SSD'yi de attığım ekrandaki gibi sağda göreceksin. Gir program files kısmında vardır muhtemelen.

hocam dükkanımın bilgisayarındayım şu anda, ama yinede yardımcı olmaya çalışayım.
Şanslısın, Benim 2. HDD'de de Eski Windows 8.1 Var. benzer şekilde göstereyim.

Şanslısın, Benim 2. HDD'de de Eski Windows 8.1 Var. benzer şekilde göstereyim.
Tamam hocam bekliyorum teşekkürler

Muhtemelen bu lokasyondadır oyunların.

Paint ile anca bu kadar oluyor :D

Seni böyle bir ekran karşılayacak.
Altta işaretlediğim kısımda muhtemelen Eski SSD Üzerinde kurulu işletim sistemi gözükecek.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    87 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    111,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 5-3.jpg
    5-3.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 10

Paint ile anca bu kadar oluyor :D

Seni böyle bir ekran karşılayacak.
Altta işaretlediğim kısımda muhtemelen Eski SSD Üzerinde kurulu işletim sistemi gözükecek.
İşletim sistemini aç dediği kısımda m2 den başlatmayı seçeceğim anladığım kadarıyla eski ssd deki istediğim daha doğrusu windows dışındaki tüm verileri ctrl c ctrl v yapsam oluyoe mu masaüstüne

İşletim sistemini aç dediği kısımda m2 den başlatmayı seçeceğim anladığım kadarıyla eski ssd deki istediğim daha doğrusu windows dışındaki tüm verileri ctrl c ctrl v yapsam oluyoe mu masaüstüne
oluyor. dilersen eski ssd'den ekte ki gibi dosya lokasyonuna gir yeni ssd'nin masaüstüne at.
Ekran Görüntüsü (4).png

Geri
Yukarı