Sistemdeki PSU'yu değiştirmek

Pershaus

Centipat
Öncelikle herkese merhaba! İlk isterseniz PC mi tanıtmak istiyorum;

AMD Ryzen 5 1600 işlemci.
ASUS Dual RX580 ekran kartı.
Kingston 16 GB RAM 2400 MHz.
Frisby 600W PSU ve kasa.
LG 22MK400 1MS 75 HZ monitör.
240 GB SSD.
Wb 2 TB HDD.
Gigabyte X370 GAMING 3 anakart.

Bileşenlerim bu. Bana yetiyor. Ama ilk önce PSU konusunda bir şey sormak istiyorum. İstersem PSU'yu değiştirebilir miyim? Zor bir işlem midir? (PSU sertifikası yok ve Frisby PSU konusunda kötü diyorlar) ve büyük bir risk taşir mi değiştirmem? Ya da gerek var mı?

Çok kolay değişimi hiç zor değil. Şikayet ettiğin bir durum yoksa kullan bence. Memnun olmadığın bir durum var mı, sıcaklık, ses gibi.
Uygun fiyatlı arıyorsanız bunu öneririm.

PSU değiştirmek zor bir işlem değil gözünüz korkmasın, yaptıktan sonra bu muymuş diyeceksiniz.
Corsair HX750i kullanıyorum diğer markalara göre biraz pahalı ama çok memnunum.
Şu bağlantıyı kullanarak sisteminizin harcayacağı gücü hesaplayabilirsiniz.
Tavsiye edilen rakamdan 50-100 Watt yüksek bir PSU almanızı tavsiye edebilirim.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için PSU da şu anda bir sıkıntı yok. Sadece çok fazla elektrik gidip gelen bir yerde yaşadığım için insan korkuyor. Mağlum Türkiye deyiz elektrik dalgalanmalarida oluyor.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için PSU da şu anda bir sıkıntı yok. Sadece çok fazla elektrik gidip gelen bir yerde yaşadığım için insan korkuyor. Mağlum Türkiye deyiz elektrik dalgalanmalarida oluyor.
Güç kesintileri için "Akım Korumalı Priz" ve "Kesintisiz Güç Kaynağı" bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı