Sistemden Cızırtı Sesi Geliyor

swa

Decapat
Bilgisayarım boşta iken sadece kulaklık taktığımda sürekli baş ağrıtan şiddetli bir cızırtı sesi geliyor. Sorunum PSU'dan kaynaklı değil yakın zamanda değiştim hoparlöre kulaklık takmayınca cızırtı sesi gelmiyor. Kulaklıks orun yok telefonda 2 farklı kulaklık denedim 2'si de sıkıntısız. HDD'mi de yakın tarih de değiştirdim fakat hala o baş ağrıtıcı ses gelmeye devam ediyor. Sitelerde sayfalarda gezinirken aşağılara indikçe ses artıyor. Büyük ihtimal CPU'dan geliyor ama CPU %36 oranında tarayıcı açıkken tarayıcı açık olmasa bile cızırtı sesi geliyor. Windows 8.1 kullanırken bu ses yoktu Windows 7 de ve Windows 10'da gelmeye başladı. Bu sesi nasıl ortadan kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım boşta iken sadece kulaklık taktığımda sürekli baş ağrıtan şiddetli bir cızırtı sesi geliyor. Sorunum PSU'dan kaynaklı değil yakın zamanda değiştim hoparlöre kulaklık takmayınca cızırtı sesi gelmiyor. Kulaklıks orun yok telefonda 2 farklı kulaklık denedim 2'si de sıkıntısız. HDD'mi de yakın tarih de değiştirdim fakat hala o baş ağrıtıcı ses gelmeye devam ediyor. Sitelerde sayfalarda gezinirken aşağılara indikçe ses artıyor. Büyük ihtimal CPU'dan geliyor ama CPU %36 oranında tarayıcı açıkken tarayıcı açık olmasa bile cızırtı sesi geliyor. Windows 8.1 kullanırken bu ses yoktu Windows 7 de ve Windows 10'da gelmeye başladı. Bu sesi nasıl ortadan kaldırabilirim?
Kulaklık ile CPU'nun ne alakası var?

Hocam yeni aldığınız HDD'de problem olabilir mi peki? Bende de zamanında aynı problem vardı. SSD alarak çözmüştüm.

500 GB SSD vardı 1 TB HDD aldım 1 ay önce kadar ama sorunum düzelmedi maalesef.
Kulaklık ile CPU'nun ne alakası var?

Hışırtı sesi sadece kulaklık takınca geliyor ama PC de mousu hareket ettirince hışırtı sesi mouseye göre tepki veriyor.

Merhaba yayin sistemi kurduktan sonra ayni sorunlar beni de baya bi ugrastirmisti ( suan

oncelikle kulaklik 3,5mm jack ise pc ye baglaniyorsa ayni priz hattinda isitici veya harici aydinlatma gibi cihazlar takiliysa yapiyor olabilir

genelde bu tarz sorunlar toprak hattindan kaynakli olabiliyor ( ben bu sorunu pc ye harici ses karti alarak cozmustum )

eger ki usbli bi kulaklik ise ;

ses denetim masasindan kulaklik ve hoparlor ses kalitelerini studyo yoksa dvd kalitesinde ayarlamalisin . Umarim sorununu en kisa surede cozersin 👋🏻

Merhaba yayin sistemi kurduktan sonra ayni sorunlar beni de bayağı bir ugrastirmisti ( şu an.

Oncelikle kulaklık 3, 5mm jack ise PC'ye baglaniyorsa ayni priz hattinda isitici veya harici aydinlatma gibi cihazlar takiliysa yapiyor olabilir.

Genelde bu tarz sorunlar toprak hattindan kaynakli olabiliyor ( ben bu sorunu PC'ye harici ses karti alarak cozmustum )

Eger ki USB'li bir kulaklık ise;

Ses Denetim Masası'ndan kulaklık ve hoparlor ses kalitelerini studyo yoksa DVD kalitesinde ayarlamalisin. Umarim sorununu en kisa sürede cozersin 👋🏻

Büyük ihtimalle dediğiniz gibi olabilir jack girişli kulaklıklarda denedim hep USB ses kartı almıştım fakat PC'nin üstüne takılı bıraktığım için 2.gün bozuldu. Anakartımda ses kartı için slot yok maalesef.

Geri
Yukarı