Sistemden USB girişi dışında ses gelmiyor

Ozan Bayrak

Decapat
Merhabalar. Bundan yaklaşık 2 hafta önce bilgisayarın içini temizledikten sonra anakartı geri monte ederken zorlanmıştım. Sebebi ise vidaların yalama olmasıydı. Vidaları değiştirip farklı vidalar taktıktan sonra hoparlörümden ses gelmedığini fark ettim. Şimdi sorun tam olarak ne bilmiyorum. Birçok ses sürücüsü anakartın kendi sitesi dahil denedim ama fayda etmedi. Farklı 3.5 AUX kabloları denedim yine olmadı. Hoparlör bozuldu mu derseniz laptopta test ettim onda da sorun yok. Ayrıca monitörümde de hoparlör olduğu için denedim yine ses yok. Fakat USB girişli bir kulaklık taktığım zaman sorun olmuyor. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlik esnasında HD Audio kablosunu anakarttan çıkarmış olabilirsin. Hoparlörü kasanın arkasına takmayı da denedin mi?

HD Audio kablosunu doğru taktığıma eminim denedim evet hem arka girişe hem ön girişe denedim fakat sonuş yine aynı söyle bir şey var test amaçlı video açtığım zaman ses düzey karıştırıcısında ses gözüküyor hani video açtığım zaman o ses grafiği gözüküyor fakat ses tabii ki yok.

Geri
Yukarı