Sistemden yüksek fan sesi geliyor

jurisz

Picopat
Selamlar bugün kendime yeni sistem aldim daha önce hiç masaüstü kullanmadığım için acıyorum bu konuyu.
Düşük bir sistem isteyen oyunda (Minecraft)
Ultra ayarlarda 700 800 FPS alıyorum fakat fanlar çok çalışıyor normal mi? Ve böyle bir alanda tutuyorum hava alıp vermesinde sorun olur mu?

16370698678343202554994990564161.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerini kontrol edin hocam. Ben de geçen hafta GameGaraj'dan yeni sistem aldım. İşlemci fanını düzgün takamamışlardı 100 derecede çalışıyordu.

Selamlar bugün kendime yeni sistem aldim daha önce hiç masaüstü kullanmadığım için acıyorum bu konuyu.
Düşük bir sistem isteyen oyunda (Minecraft)
Ultra ayarlarda 700 800 FPS alıyorum fakat fanlar çok çalışıyor normal mi? Ve böyle bir alanda tutuyorum hava alıp vermesinde sorun olur mu?

Eki Görüntüle 1216518

Kulağını kasaya daya bir bak nefes alıyor mu?😄😄
Öyle bir yazmışsın ki kusuruma bakma.
Ses CPU fanından geliyor olabilir. Bunu anlamının yolu kasayı açıp kontrol etmek.
Yan kapağı sök bir bak nereden geliyor ses.

Ses CPU fanından geliyor olabilir. Bunu anlamının yolu kasayı açıp kontrol etmek.

Kapak açılmıyor açıldığı anda garantisi bitiyor Lenovo'nun topladığı bir kasa bakamiyorum o yüzden.

Nereden bakıyoruz o değere.

Kapak açılmıyor açıldığı anda garantisi bitiyor Lenovo'nun topladığı bir kasa bakamiyorum o yüzden.

Hocam o zaman MSI Afterburner indirin oyun oynarken sıcaklıklara bakın. Anormal sıcaklıklarda çalışıyorsa servise gönderirsiniz onlar düzeltir.

Bu uygulamayla sıcaklık değerlerini kontrol et.
BIOS ayarlarından fan hızlarını kontrol et Ultra'da olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı