Çözüldü Sisteme bulaşan virüs ile hesaplar çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasinuzq2

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
|| Xeon X3440 | R5 230 | 8 GB Ram ||
Steam hesabım çalındı ve Instagram hesabım çalındı. Bilgisayarım virüs bulaştı. Ne yapacağım? CS:GO'da skinlerimi satmışlar, yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam hesabım çalındı ve Instagram hesabım çalındı. Bilgisayarım virüs bulaştı. Ne yapacağım? CS:GO'da skinlerimi satmışlar, yardım edin.

Kanka trojan bulaşmış yerinde olsam direkt format atar ve format attıktan sonra tüm bilgilerimi değiştirirdim. Aynı şeyi yaşadım.
Çalan salak değilse ki bilgisayara erişip hesaplara giren girip hesapların mailini de değiştirmiştir bu şartlar altında nasıl geri alacak?

Mailini değiştirse bile tekrar kurtarabilir ilk mail adresini ve kartın son 4 hanesini ve telefon numarasını girse hesabı alabiliyor.

Hesaba erişimim var Steam Guard da var sadece skinlerim gitti onlarda ucuzdu ama diğer hesaplarımda çalınabilir diye korkuyorum format atacağım ama atmadan önce ne yapmalıyım.
Şifreleri olabildiğince değiştir ve mümkünse 2 Adımlı Doğrulamayı aktif et. Virüslü cihazdaki hesaplara uygula bunu -> Tarayıcında kayıtlı hesaplara bak ona göre o hesaplardaki şifreleri değiştir 2FA kur.

Bu virüs ne oluyor tam olarak tarama yapıp ismini atar mısınız?

Malwarebytes'te tarama yaptım ve karantinaya aldım ismini bilmiyorum.

Şifreleri olabildiğince değiştir ve mümkünse 2 adımlı doğrulamayı aktif et. Virüslü cihazdaki hesaplara uygula bunu -> tarayıcında kayıtlı hesaplara bak ona göre o hesaplardaki şifreleri değiştir 2FA kur.

Nasıl 2 adımlı doğrulamayı aktif edeceğim?

Platformlara göre değişir o ama instagramdan örnek vermek gerekirse Hesaplar Merkezi kısmından Şifre ve Güvenlik>İki faktörlü kimlik doğrulaması buradan istersen sms istersen Google'ın Authenticator uygulaması ile aktif edebilirsin. Uygulama daha güvenli olacaktır. Artık şifre ne kadar güçlü olursa olsun güvenliği tam sağlayamıyor. Doğrulama daha güvenli ortam sağlıyor. Birçok platform bunu kullanıyor. Technopat da dahil.

Kanka trojan bulaşmış yerinde olsam direkt format atar ve format attıktan sonra tüm bilgilerimi değiştirirdim. Aynı şeyi yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarıma format attım ve tüm şifrelerimi değiştirdim fakat skinlerimi geri alamadım benim için pek önemli değil skinler zaten Total'i 8 TL.

Geri
Yukarı