Sisteme bulaşan virüs nasıl temizlenir?

EfeRant21

Centipat
Daha fazla  
Yukarıda da söylediğim gibi virüs girdi silemiyorum ve Discord'dan herkese saçma sapan mesajlar atıyor ve antivirüs onu bulamıyor. Hesabımın şifresini değiştirim gene de işe yaramadı.
(Kardeşimin yüklediği bir oyundan girdiğini düşünüyorum indirdiği yer FitGirl.Repack).

Ekran görüntüsü 2024-02-10 154726.png

Ekran Görüntüsü (1).png

Ekran görüntüsü 2024-02-10 155058.png

Ekran görüntüsü 2024-02-10 155238.png

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
FitGirl'den bayağı bir oyun indirdim ve hiçbir sorun olmadı. Virüsü de en temiz şekilde format yoluyla çözersin ancak sabit Disk'i yedeklemeyi unutma.

Yukarıda da söylediğim gibi virüs girdi silemiyorum ve Discord'dan herkese saçma sapan mesajlar atıyor ve antivirüs onu bulamıyor. Hesabımın şifresini değiştirim gene de işe yaramadı.
(Kardeşimin yüklediği bir oyundan girdiğini düşünüyorum indirdiği yer FitGirl. Repack).

Eki Görüntüle 2112512

Eki Görüntüle 2112511

Eki Görüntüle 2112513

Eki Görüntüle 2112514

Eki Görüntüle 2112516

Vallahi kardeş bedava programla zor bedavaya olmaz o iş ben Kaspersky ile bulup silebildim. Vereceksin yıllın 200 250 TL alacaksın bence bir program. Varsa başka yoluda ben bilmiyorum.

(Kardeşimin yüklediği bir oyundan girdiğini düşünüyorum indirdiği yer FitGirl. Repack).

Eki Görüntüle 2112512

Eki Görüntüle 2112511

Eki Görüntüle 2112513

Eki Görüntüle 2112514

Eki Görüntüle 2112516

Sistemi Kaspersky ile detaylı tarat eğer bu da olmazsa farklı bir PC de format USB'si hazırlayıp o sisteme format at ayrıca bütün aktif hesaplardan logout yap ve parolalarını değiştir.

Vallahi kardeş bedava programla zor bedavaya olmaz o iş ben Kaspersky ile bulup silebildim. Vereceksin yıllın 200 250 TL alacaksın bence bir program. Varsa başka yoluda ben bilmiyorum.

7 günlük premium deneme sürümü işini görür.

Sistemi Kaspersky ile detaylı tarat eğer bu da olmazsa farklı bir PC de format USB'si hazırlayıp o sisteme format at ayrıca bütün aktif hesaplardan logout yap ve parolalarını değiştir.

7 günlük premium deneme sürümü işini görür.

Kaspersky, rav, ESET(ücretli),malware, anti-malware bunları kullandım ama yok.

Eki Görüntüle 2112512

Eki Görüntüle 2112511

Eki Görüntüle 2112513

Eki Görüntüle 2112514

Eki Görüntüle 2112516

Ayrıca gözümden kaçmış SS de zaten virüs bulunmuş vürüsün oldugu konuma gidip oradan silmeyi denedin mi? Ayrıca emin olmamakla birlikte benim de başıma geldi. Bütün hesaba sızdılar bir an önce virüsü silip hesap sifrelerini değiştirmelisin. Muhtemelen sistemde back door var açık kapı yani sen ne yaparsan yap sifre değiştirsen bile ona attıgın adım metin belgesi olarak gidiyor yani atıyorum inseğram kullanıcı adı şu şifresi su diye direk bildiriyor.

Ayrıca gözümden kaçmış SS de zaten virüs bulunmuş vürüsün oldugu konuma gidip oradan silmeyi denedin mi? Ayrıca emin olmamakla birlikte benim de başıma geldi. Bütün hesaba sızdılar bir an önce virüsü silip hesap sifrelerini değiştirmelisin. Muhtemelen sistemde back door var açık kapı yani sen ne yaparsan yap sifre değiştirsen bile ona attıgın adım metin belgesi olarak gidiyor yani atıyorum inseğram kullanıcı adı şu şifresi su diye direk bildiriyor.
edgenin web datası naparsam yapıyım silemiyorum silsem bile tekrar oluşuyor

Kaspersky, rav, ESET(ücretli),malware, anti-malware bunları kullandım ama yok.

O zaman kardeş format tek çare diski yedekle falan demişler yedekledigin diskte virüs dosyası bulunmayacagı muamma direk temiz kurulum yedekleme falan yok bam bam bam 😀 geçmiş olsun.

Edge'in web datası ne yaparsam yapayım silemiyorum silsem bile tekrar oluşuyor.

Dedigim gibi su aralar Türk yabancı neyse çok profesyonel hacker türedi benim de başıma geldi hesaplarım çalındı değiştiriyorum sifreyi yok 5 dk sonra adam giriyor tekrar Steam da 1000 TL yakın siteam cüzdanım vardı DotA 2'nin 50 kuruşluk itemini bana satıp onu da çalmış 10 gün uyraştım bulamadım virüsü Kaspersky aldım 10 dk bulup sildi şimdi kafam rahat daha doğrusu günde 10 kez banka hesaplarıma girip bakmamı saymazsak 😀😀

Geri
Yukarı