Sisteme çarptıktan sonra "sinyal yok" hatası

aziyc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1650 Super
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor
Geçen gün bilgisayardaydım. Kasa ayağımın yanında olduğu için yanlışlıkla kasaya çarptı. Kasa kapandı. Ben de tekrar açayım dedim. Fakat kasayı açtığımda monitörde sinyal yok hatasıyla karşılaştım. Çoğu şeyi denedim. Kabloları çıkartıp taktım, kasayı temizledim, HDMI kablosunu çıkar tak yaptım ama olmadı. Sorunu çözemessem bilgisayarcıya götüreceğim.

Kasa zarar görmüş olabilir ya da kablolarda zarar görmüş olabilir.

Geçen gün bilgisayardaydım. Kasa ayağımın yanında olduğu için yanlışlıkla kasaya çarptı. Kasa kapandı. Ben de tekrar açayım dedim. Fakat kasayı açtığımda monitörde sinyal yok hatasıyla karşılaştım. Çoğu şeyi denedim. Kabloları çıkartıp taktım, kasayı temizledim, HDMI kablosunu çıkar tak yaptım ama olmadı. Sorunu çözemessem bilgisayarcıya götüreceğim.

Hocam benim kasamda darbe almıstı. Aynı hatayı veriyordu. Parçaları teker teker tekrar takmıstım. Bir temassızlık oluyor ama hangi parçadan bulamadım.

RAM'leri çıkarıp teker teker deneyin hangisiyle ekrana görüntü gelmiyor diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı