Sisteme format attıktan sonra virüs kalır mı?

mertisincoming

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayara temiz kurulum attım. Ama hala güvenemiyorum. Ara sıra mouse kayıyor başka yerlere. Minecraft oynarken arkadaşımla beraber blok koyarken elime envanterimde olan başka bir blok geliyor. Tekrar 4 tane CMD açıldı ama artık onu önemsemeyeceğim. Çünkü sadece bilgisayarı yeni formatlayınca geliyor. Sizce temiz kurulum atmama rağmen hiçbir şey indirmeden bilgisayarda virüs kalmış mıdır? Ve az önce "yöneticiniz bu bilgisayar için tarama istiyor." diye bir bildirim aldım. Ama bu bilgisayar kimseye bağlı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, virüs kalmaz, eğer BIOS'a falan bulaşmadıysa. Umarım, diski biçimlendirerek format atmışsınızdır. Kaspersky gibi antivirüsler kullandığınız sürece fazla korkmanıza gerek yok ama bilinçli olmak faydalı.
Az önce "yöneticiniz bu bilgisayar için tarama istiyor." diye bir bildirim aldım. Ama bu bilgisayar kimseye bağlı değil.

Windows Defender mı attı bildiri mi? Tarayıcınızın bildirimi olabilir mi?

Hayır, virüs kalmaz, eğer BIOS'a falan bulaşmadıysa. Umarım, diski biçimlendirerek format atmışsınızdır. Kaspersky gibi antivirüsler kullandığınız sürece fazla korkmanıza gerek yok ama bilinçli olmak faydalı.
Teşekkür ederim cevabınız için. Diski biçimlendirerek attım. Ama şu yöneticiniz tarama istiyor olayını çözemedim.

Teşekkür ederim cevabınız için. Diski biçimlendirerek attım. Ama şu yöneticiniz tarama istiyor olayını çözemedim.

Windows Defender mı attı bildiri mi? Tarayıcınızın bildirimi olabilir mi acaba?

Format atarken Boot mu ettiniz yoksa setup.exe mi açtınız hocam?
Şöyle anlatayım. Windows 10 indirme aracından "Flash belleği oluştur" seçeneğini seçtim. Sonra Bios'a girdim ve Format ekranına gerdim. Bilgisayarı kurdum.
Windows Defender mı attı bildiri mi? Tarayıcınızın bildirimi olabilir mi acaba?
Yeni formatladığım için Kaspersky ve Malwarebytes antivirüslerini daha yükleyememiştim. Windows Defender attı bildirimi.
Tarama istiyor diye bildirimi hangi uygulama attı.
Yeni formatladığım için Kaspersky ve Malwarebytes antivirüslerini daha yükleyememiştim. Windows Defender attı bildirimi.

Bilgisayarınızda sıkıntı olabilir , yada virüs hala bulunabilir kaspersky ve malwarebytes ile tarama yapın eğer virüs bulmazsa ve bu olaylar devam edip virüs var hissi veriyorsa virüs anakarta bulaşmıştır ve bildiğim kadarıyla ankarta bulaşan virüsü temizlemenin yolu yok tek yolu yeni anakart

Windows'da yönetici siz misiniz?
Bilgisayarınızda sıkıntı olabilir, ya da virüs hala bulunabilir Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapın eğer virüs bulmazsa ve bu olaylar devam edip virüs var hissi veriyorsa virüs anakarta bulaşmıştır ve bildiğim kadarıyla ankarta bulaşan virüsü temizlemenin yolu yok tek yolu yeni anakart.

Anakarta virüs bulaştığını ilk defa duydum açıkçası.

Geri
Yukarı