Sisteme görüntü gelmiyor ve EZ Debug VGA LED'i yanıyor

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Bilgisayarımı akşam normal bir şekilde kapatıp ertesi sabah açmayı denediğimde görüntü alamadım. Bilgisayara hiç görüntü gelmiyor, tamamen siyah ekranda kalıyor. Sorun dönüştürücüde diye düşünüp yeni bir dönüştürücü sipariş edip tekrar denedim olmadı, ondan sonra yeni VGA kablosu sipariş edip denedim yine olmadı.

Monitörün bozuk olup olmadığını anlamak için bilgisayarımı televizyona bağladım, televizyonda da görüntü alamadım. Her halükarda VGA ışığı yanıyor.

Bu sorunu çözmek için ekran kartını çıkartıp tekrar takmayı ve kasanın statik elektriğini boşaltmayı denedim ama nafile, gene görüntü yok. Nasıl çözerim bu sorunu ya da problemi çıkartan parçayı nasıl tespit ederim? Elimde yedek olarak deneyebileceğim hiçbir parça yok maalesef.

Donanımlarım:
2x8 GB Corsair Vengeance 3000 MHz RAM.
Corsair VS550 PSU.
MSI B450M Bazooka V2 mobo.
Galax 1660 Super GPU.
R5 1600 AF CPU.

Ekran kartını söküp, pili çıkart ve bios u sıfırla ve ekran kartsız açmayı dene sonra yine vga hatası vericek bu hatayı verdikten sonra komple kapatıp tekrar dener misin kartı takıp.

Ekran kartını söküp, pili çıkart ve bios u sıfırla ve ekran kartsız açmayı dene sonra yine vga hatası vericek bu hatayı verdikten sonra komple kapatıp tekrar dener misin kartı takıp.
Dediğiniz gibi yaptım ama maalesef gene sonuç değişmedi. Hala daha görüntü alamıyorum ve VGA ledi yanmaya devam ediyor.

Geri
Yukarı