Sisteme görüntü gelmiyor

veyt

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda her yolu denedim hiçbir şekilde ekrana görüntü alamıyorum. Sistem çalışıyor.
  • RAM sök tak yaptım. RAM'leri farklı slotlarda tek tek denedim.
  • Farklı monitörde denedim.
  • Ekran kartını söküp onboard görüntü almayı denedim yine görüntü alamadım. (anakarttan şüpheliyim arıza oluşmuş olabilir.)
  • Anakart üstünde bütün kabloları söküp tekrar taktım.
  • DVD ROM söküp açmayı denedim yine alamadım.
  • CPU fansız açtım olmadı.
Bu kadar arkadaşlar hiçbirinde görüntü alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda her yolu denedim hiçbir şekilde ekrana görüntü alamıyorum. Sistem çalışıyor.
  • RAM sök tak yaptım. RAM'leri farklı slotlarda tek tek denedim.
  • Farklı monitörde denedim.
  • Ekran kartını söküp onboard görüntü almayı denedim yine görüntü alamadım. (anakarttan şüpheliyim arıza oluşmuş olabilir.)
  • Anakart üstünde bütün kabloları söküp tekrar taktım.
  • DVD ROM söküp açmayı denedim yine alamadım.
  • CPU fansız açtım olmadı.
Bu kadar arkadaşlar hiçbirinde görüntü alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
PSU'dan kaynaklı olabilir. Hiç elektriğiniz son zamanlarda yüksek voltajlara çıktı mı? UPS kullanıyor musunuz? Ya da PSU güç kablosundan kaynaklı da olabilir. Taktığınız prizden de olabilir özellikle üçlü priz kullanıyorsanız.

Anakart üzerinde LED göstergesi var mı ?
Anakart eski üzerinde led yok Foxconn G31MXP

PSU'dan kaynaklı olabilir. Hiç elektriğiniz son zamanlarda yüksek voltajlara çıktı mı? UPS kullanıyor musunuz? Ya da PSU güç kablosundan kaynaklı da olabilir. Taktığınız prizden de olabilir özellikle üçlü priz kullanıyorsanız.
Voltaj dengeli priz kullanıyorum.

Speaker'ı açar mısın ne işe yarıyor. Arızayı anlamam için mi?

Örnek olarak ekran kartında hata varsa bilgisayarda ona göre "bip bip" sesi veriyor. Bunların sayısına ve sıralamasına göre anlamları var. Google üzerinden bakabilirsin. Tek bir "bip" sesi düzgün demektir :)
speaker.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı