Sisteme güç gelmiyor

Desilyy

Femtopat
Daha fazla  
Bugün NVMe M.2 1TB SSD aldım kasamda halihazırda bir SSD mevcut zaten Windows yüklü. Ben de yeni aldığım SSD'ye onu klonlamak istiyordum ama anakart üstünde başka bir yuva yok sadece bir tane var. Ben de SATA kablosunun birine SSD'yi taktım Power tuşuna bastım anakartta anlık bir kırmızı yandı hemen PC kapandı ve geri açılmıyor. Hiçbir tepki yok. Ne yapmalıyım?

Hocam M.2 SSD'yi taktığınız kablo bu muydu? Umarım değildir.

images.jpeg

Hocam siz ciddi misiniz? M.2 SSD'den bahsediyoruz değil mi? M.2 SSD'lerin amacı kablosuz bir şekilde gücü alıp PC'ye bağlanması. Yani gücünü anakarttan taktığınız porttan alıyor. Onu çıkarıp PC'yi açmayı dener misiniz? Büyük ihtimalle M.2 SSD'ye veda etmiş oldunuz umarım PSU'da sorun yoktur.

Hocam siz ciddi misiniz? M.2 SSD'den bahsediyoruz değil mi? M.2 SSD'lerin amacı kablosuz bir şekilde gücü alıp PC'ye bağlanması. Yani gücünü anakarttan taktığınız porttan alıyor. Onu çıkarıp PC'yi açmayı dener misiniz? Büyük ihtimalle M.2 SSD'ye veda etmiş oldunuz umarım PSU'da sorun yoktur.
Onu çıkardım direkt yine açılmıyor pc

Açılmıyordan kastınız görüntü gelmiyor ve fanlar çalışıyor tarzı mı, yoksa sıfır güç mü? Güç kaynağını yemiş olma ihtimaliniz çok yüksek eğer hiç güç gelmiyorsa. Başka bir güç ile denemeniz gerek.

Elinizde farklı bir PSU bulunuyor mu? Bulunuyorsa onunla denemelisiniz, eğer yoksa da güvendiğiniz bir bilgisayarcıya muayene ettirin güç kaynağınızı fakat ücret açısından tavsiye etmem. Farklı sisteminiz varsa onda açılmayan güç kaynağını da kontrol edebilirsiniz. Bir de PSU'nun kasadaki konumuna bakıp koklar mısınız yanık kokusu gelirse PSU garanti yanmıştır hiç uğraşmanıza da gerek kalmaz.

Elinizde farklı bir PSU bulunuyor mu? Bulunuyorsa onunla denemelisiniz, eğer yoksa da güvendiğiniz bir bilgisayarcıya muayene ettirin güç kaynağınızı fakat ücret açısından tavsiye etmem. Farklı sisteminiz varsa onda açılmayan güç kaynağını da kontrol edebilirsiniz. Bir de PSU'nun kasadaki konumuna bakıp koklar mısınız yanık kokusu gelirse PSU garanti yanmıştır hiç uğraşmanıza da gerek kalmaz.
Hocam başka Anakart denedim ona ışık geldi yani güç alıyor Anakart mı yandı acaba

Bilemiyorum hocam elinizdeki bileşenleri test edebilecek bir anakart ise diğer anakarta ana bileşenleri takıp test etmelisiniz. Yoksa bilgisayarcıda test etmeniz şarj.

Geri
Yukarı