Sisteme Güç Gidiyor Ama Görüntü Gelmiyor

Varian Wrynn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon RX590-AMD Ryzen 5 2600-GIGABYTE B450M-S2H-8X2 16GB DDR4 -
Arkadaşlar selam. Bugün bilgisayarı temizlemek için ekran kartı RAM, power supply ve fanı çıkardım temizledim ve geri taktim. Şimdi PC'yi açtığımda power supply güç veriyor. Ekran kartı ve işlemci fani çalışıyor fakat hiçbir görüntü gelmiyor. Ekran kartı ve RAM'i çıkardım taktim fakat sonuç yok. Anakarta bir şey yapmadım çünkü çıkartmamıştım sizce sorun nerede olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yuvasına toz girmiş olabilir, eski ve kuru bir diş fırçası ya da benzer ucu kıllı bir şeyle soketleri temizleyip öyle takın. Gene aynı sorun olursa farklı bir sokete takıp deneyin.

• RAM'i çıkart ve silgiyle sil diğer slota tak. Eğer 2 RAM varsa teker teker tak. Aynı slota takmamaya çalış.
  • Kablolardan birisini tam takmamış olma ihtimali var mı? Teker teker çıkart tak.

Arkadaşlar selam. Bugün bilgisayarı temizlemek için ekran kartı RAM, power supply ve fanı çıkardım temizledim ve geri taktim. Şimdi PC'yi açtığımda power supply güç veriyor. Ekran kartı ve işlemci fani çalışıyor fakat hiçbir görüntü gelmiyor. Ekran kartı ve RAM'i çıkardım taktim fakat sonuç yok. Anakarta bir şey yapmadım çünkü çıkartmamıştım sizce sorun nerede olabilir?
Merhaba, ekran kartını çıkarıp - takarken güç kablolarını düzgün takamamış veya slota zarar vermiş olma olasılığınız bulunuyor. Dikkatli bir şekilde ekran kartının güç kablolarını kontrol edin ve sorunun devam etmesi halinde PCI-e yuvasından çıkarıp, çatlak veya bir hasar var mı diye slota dikkatlice bakın (Ekran kartının ve anakartın slotuna).

RAM slotlarına PCI-E slotuna baktım RAM ve ekran kartını tekrardan çıkardım taktim sonuç yok. BIOS pilinide çıkardım taktim açmışken. Sanırım ekran kartını temizlerden fanini da çıkardigim için takarken zorladım ve ekran kartı gitti aklıma başka bir şey gelmiyor
Şimdi monitöru anakarta bağladım durum aynı. Böylece ekran kartı sorunlu değil veya ikisi de sorunlu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı