Sisteme RAM ekleyince format gerekir mi?

Ben de aynı şeyi savunuyorum iyi bir şekilde OC yapılırsa 3000 üzerine çıkılabilir. Bu illa 4000 olur demiyorum. 3200 olur 3400 olur. Demek istediğim OC ile yükselme ihtimali var. Anakart müsait, RAM'ler güçlü ve müsait, neden iyi bir araştırma yapılıp denenmesin?

Bunu arkadaş yapamaz dediği için söyledim.
Kusura bakmayın bir anlık anlayamamışım, iş beynimi omlet ediyor resmen :(

Hocam sifirladim normal hic birsey yapmadan acmaya calisiyorum yine ayni mavi ekrani veriyor.

Ramler 2. Ve 4. Slotta xmp kapali
Dostum ne yaptın sisteme giriş yapabildin mi? Eğer halen giriş yapamadıysan format için kullandığın flaşı tak kurulum işlemi penceresi geldiğinde kurulum yerine bilgisayarı onarın kısmı var onu seç onarım için flaşı kullanıp sistemi onarsın yeni RAM'i tanıtsın.

hocam ne yaptıysam olmaı o mavi ekran geçmedi format attım şuan çiçek gibi oldu xmp'i de 3000 e çektim hiç bir sıkıntı yaşamıyorum şuan far cry primal oyununu benchmark tesse 72 fps alıyordum maksimum. Ram'i takıp denedim aynı ayarlarla 105 fps'e çıktı cok şaşırdım bu kadar beklemiyordum.[ekran kartım rx580 armor]
İleride bi tane saglam bi hava sogutma alıcam 500 600 tl civarı su sogutmaya ihtiyac yok bence 500 600 tl lik hava sogutma cok daha iyi iş yapar diye düşünüyorum. Birde kasamı ilerde daha iyi kasa ile değiştirmeyi düşünüyorum daha büyük ve en aşağı 3 4 fan'ı olan bir kasa almayı düşünüyorum. Hepinizin ilgisi için teşekkür ederim. Soğutucu ve kasa öneriniz varsa alabilirim.

hocam ne yaptıysam olmaı o mavi ekran geçmedi format attım şuan çiçek gibi oldu xmp'i de 3000 e çektim hiç bir sıkıntı yaşamıyorum şuan far cry primal oyununu benchmark tesse 72 fps alıyordum maksimum. Ram'i takıp denedim aynı ayarlarla 105 fps'e çıktı cok şaşırdım bu kadar beklemiyordum.[ekran kartım rx580 armor]
İleride bi tane saglam bi hava sogutma alıcam 500 600 tl civarı su sogutmaya ihtiyac yok bence 500 600 tl lik hava sogutma cok daha iyi iş yapar diye düşünüyorum. Birde kasamı ilerde daha iyi kasa ile değiştirmeyi düşünüyorum daha büyük ve en aşağı 3 4 fan'ı olan bir kasa almayı düşünüyorum. Hepinizin ilgisi için teşekkür ederim. Soğutucu ve kasa öneriniz varsa alabilirim.
Ben kendi kullandığım bileşenler üzerinden pay biçerek deneyip uyguladığım için söyledim. Şöyle ki Win10 yüklü HDD var elimde. Test edeceğim anakart, işlemci, RAM üçlüsüne format atmadan tak çıkar yaparak kullanıyorum ve hiçbirinde de formata gerek kalmadı tanıması için. seninki de formata gerek kalmasaydı iyiydi ama şimdi problemsiz kullanıyorsan sevindim. Hayırlı olsun.
Oyunlarda tek kanal ve çift kanal RAM'in farkı ciddi oranda vardır.
Ben bu zamana kadar hiç farklı bir soğutucu olayına girmedim. Bu yüzden yanlış bir öneride bulunmak istemem. Kasa için de şunu diyebilirim. Ön panele dikkat etmelisin. İçerideki hava akışına yardımcı olması açısından önü (mesh,delikli) hava alacak şekilde olsun. Görsel kısmı zaten beğeniye kalmış.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı