Sisteme SSD takınca BIOS'dan ayar yapılması gerekiyor mu?

lutfiunalakkas

Decapat
i3 5005U 2.0 GHz
4 GB DDR3L 1600 MHz 1, 35 v
500 GB HDD
Intel HD 5500 2 GB ekran kartı sistemim bu şekilde. Güzel özelliklere sahip değil.

Sorum şöyle; 4 GB RAM ve 120 GB SSD siparişi verdim.
Bu bileşenleri taktıktan sonra SSD'ye işletim sistemini kurmanın dışında BIOS'tan falan ayriyeten yapmam gereken bir şeyler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yapmanıza gerek yok, RAM de yükseltebilirseniz cihaz güzel aslında.

BIOS ile bir işiniz yok lakin Windows'a girdikten sonra disk yönetimi ile diski biçimlendirip kullanılabilir hale getirmelisiniz.

İşletim sistemini SSD'ye kurduktan sonra yapmanız gereken pek bir şey kalmıyor. SSD'yi BOOT menüden öne koyacaksınız bilgisayar açılırken ilk SSD'yi görecek. Başka da bir şey yapmanıza gerek yok zaten. Hayırlı olsun, iyi Sosyaller.

Diskleri AHCI moduna al.
Hocam konuyla alakasız, konu sahibi kusuruma bakmasın size bir şey danışmak istiyorum. İmzanızda gördüm ve dikkatimi çekti, işlemcinizi 4.2 GHz de işkence testinde hatasız stabil şekilde kullanabiliyor musunuz? Bende P5QC anakart ve X5470 işlemci olmasına rağmen 4.2'de Prime95 testinde stabilite sorunu veriyor. Eğer sorunsuz ise işlemciye ne kadar voltaj veriyorsunuz? Tekrar konu sahibi kusura bakmasın.

Hocam konuyla alakasız, konu sahibi kusuruma bakmasın size bir şey danışmak istiyorum. İmzanızda gördüm ve dikkatimi çekti, işlemcinizi 4.2 GHz'de işkence testinde hatasız stabil şekilde kullanabiliyor musunuz? Bende P5QC anakart ve X5470 işlemci olmasına rağmen 4.2'de Prime95 testinde stabilite sorunu veriyor. Eğer sorunsuz ise işlemciye ne kadar voltaj veriyorsunuz? Tekrar konu sahibi kusura bakmasın.

Kullanabiliyorum, en son 1.5 veyahut 1.475 vermiş olmam lazım. Fakat benim BIOS'taki değerlerim gerçek değerlerle örtüşmüyor olabilir çünkü kendi BIOS'unda ben 1.4 verdiğimde 1.3 vermişim gibi gösteriyor. Özelden konuşabileceğimiz bir yer varsa orada yardımcı olayım.

Kullanabiliyorum, en son 1.5 veyahut 1.475 vermiş olmam lazım. Fakat benim BIOS'taki değerlerim gerçek değerlerle örtüşmüyor olabilir çünkü kendi BIOS'unda ben 1.4 verdiğimde 1.3 vermişim gibi gösteriyor. Özelden konuşabileceğimiz bir yer varsa orada yardımcı olayım.
Hocam mail veya herhangi istediğiniz bir sosyal medya adresinizi söyleyebilir iseniz çok makbule geçer, hem de bu konudaki arkadaşları rahatsız etmemiş oluruz. Ben buraya mail adresini bırakayım: [email protected]
Eğer farklı platformdan konuşmak isterseniz ve adresini bu konuya yazmak istemezseniz mailime de yazabilirsiniz siz bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı