Çözüldü Sisteme Thermalright Aqua Elite 240 ARGB V3 sıvı soğutma takıldıktan sonra PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Esat

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Lancer rgb 16 gb 5200 mhz cl38 ddr5
Anakart
Gigabyte B650M DS3H
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz
Thermalright Aqua Elite 240 ARGB V3 beyaz 240mm sıvı işlemci soğutucusu takmak için kasayı açtım ve bayağı uğraştıktan sonra taktım. Üst kısma sığdırmaya çalışırken RAM'leri söktüm olmayınca geri taktım ve kasanın önüne taktım. Pompa için CPU soketini radyotor fanlari için ise sistem yazan soketleri kullandım RGB için bağlantı noktaları denedim ama güç tuşuna bastığımda herhangi bir ışık yanmadı.

Monitörde sinyal yok uyarısı alıyorum RGB'ler klavye ışıkları hiç yanmıyor fanlar biraz yüksek devirde çalışıyor sadece RAM ışıkları yanıyor. Nerede hata yaptım nasıl tespit ederim yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Thermalright Aqua Elite 240 ARGB V3 beyaz 240mm sıvı işlemci soğutucusu takmak için kasayı açtım ve bayağı uğraştıktan sonra taktım. Üst kısma sığdırmaya çalışırken RAM'leri söktüm olmayınca geri taktım ve kasanın önüne taktım. Pompa için CPU soketini radyotor fanlari için ise sistem yazan soketleri kullandım RGB için bağlantı noktaları denedim ama güç tuşuna bastığımda herhangi bir ışık yanmadı.

Monitörde sinyal yok uyarısı alıyorum RGB'ler klavye ışıkları hiç yanmıyor fanlar biraz yüksek devirde çalışıyor sadece RAM ışıkları yanıyor. Nerede hata yaptım nasıl tespit ederim yardımcı olursanız sevinirim.

RAM'in bir tanesini söküp öyle çalıştırın veya tek RAM ise başka slota takın.

Çözüm
Sabah deneyeceğim 👍

Teşekkürler dün 2 3 defa farklı şekilde denememe rağmen açılmayınca farklı bir şeyden kaynaklı olduğunu düşündüm siz söyleyince tekrar denedim ve RAM'lerden kaynaklı olduğunu fark ettim artık açılıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı