Sisteme trojan girdikten sonra sistemin performansı düştü

yucexgod

Zeptopat
Daha fazla  
5 ay once trojan yedim. GTA 5 en yüksekte kasmadan oynuyordum trojan yedikten sonra PC'ye bir şey oldu islemci hızı 4GHz'dan 1 düsüyor FPS 90'dan 20, 10, 5 oluyor hep format attım ama bir türlü düzelmedi bütün antivirüs programını kullandıgım halde trojani bulamadı muhtemelen trojan gittiğini düsünüyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 ay once trojan yedim. GTA 5 en yüksekte kasmadan oynuyordum trojan yedikten sonra PC'ye bir şey oldu islemci hızı 4GHz'dan 1 düsüyor FPS 90'dan 20, 10, 5 oluyor hep format attım ama bir türlü düzelmedi bütün antivirüs programını kullandıgım halde trojani bulamadı muhtemelen trojan gittiğini düsünüyorum. Ne yapmam lazım?
Kaspersky kur bilgisayarı tara bulursa virüsleri kendi siler zaten. İçim rahat etsin diyorsan temiz format at daha sonrasında da tekrar virüs bulaşmasını önlemek için sağlam bir antivirüs kur. (Kaspersky önerimdir, Norton da olabilir ikisini de kullandım ikisinden de memnundum Kaspersky'ı halihazırda şu an kullanıyorum.)

Kaspersky kur bilgisayarı tara bulursa virüsleri kendi siler zaten. İçim rahat etsin diyorsan temiz format at daha sonrasında da tekrar virüs bulaşmasını önlemek için sağlam bir antivirüs kur. (Kaspersky önerimdir, Norton da olabilir ikisini de kullandım ikisinden de memnundum Kaspersky'ı halihazırda şu an kullanıyorum.)
aslında kaspersky da yükledim trojen bulmadı oda trojen yok sanırım ama ilk yediğim sıralarda pcnin ayarları falanmı bozuldu acaba

Temiz format at istersen. İçin rahat olsun.
Her dakika format önermekten bıkmadınız mı? Bilginiz yoksa yorum yapmayın o halde.

Formata falan gerek yok, aşağıdaki tarama araçları yeterli gelecektir. Taramaların ardından bir AV çözümü kullanmanız en doğrusu.

Bu işlemlerin ardından gerekirse ESET SysRescue deneyebilirsiniz.

Her dakika format önermekten bıkmadınız mı? Bilginiz yoksa yorum yapmayın o halde.

Formata falan gerek yok, aşağıdaki tarama araçları yeterli gelecektir. Taramaların ardından bir av çözümü kullanmanız en doğrusu.

Antivirus programı kullandım diyor bir daha okumanı öneririm. Gayet bilgim var.

Antivirus programı kullandım diyor bir daha okumanı öneririm. Gayet bilgim var.
Bilginiz muhtemelen birkaç dakikalık, zira tek bir AV programının her türlü zararlıyı bulacağına dair bir kaide yok. Kullandığı yazılımın ne olduğunu da bilmiyoruz üstelik, Defender bile olabilir.

AV yazılımları farklı motorlar farklı veritabanları kullanır. Her önüne gelen adware, trojan, rat, ransomware gibi zararlılarda format atacak olsaydık 2 ayda bir disk değiştirirdik. Bilginizin olmadığı ortada, her duruma format önerilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı