Sisteme virüs bulaşmış olabilir mi?

Arda_Tasdemir

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayara Malwarebytes indirdim tarama yaptım ve Malwarebytes'dan önce Kaspersky ile beraber inen Yandex'e virüs dedi. Bende direkt sildim ama bilgisayar yavaslamis gibiydi. Bende format attim en basta sıkıntı yoktu. Ama bilgisayar donma falan olmaya başladı. Yani bende yeniden başlattım no singal dedi. Sonra hatayı duzelttim ama actigim zaman birkaç uygulama yuklemistim silinmis. Driver Booster'dan indirme duraklattım. Bu sorun olabilir mi?

Kaspersky virüs bulaştırmaz hocam büyük ihtimalle yandex sponsor olduğu için yüklenmiştir Kaspersky kurarken gerçi sorması lazım kurulsun diye mi yandex falan.

malwarebytes i trial versiyon kullanmanı tavsiye etmem, ücretsiz sürüm sadece website engellemede iyi iş yapıyor. 4 yıldır lisanslı kullanıyorum, virüs nedir unuttum.

malwarebytes i trial versiyon kullanmanı tavsiye etmem, ücretsiz sürüm sadece website engellemede iyi iş yapıyor. 4 yıldır lisanslı kullanıyorum, virüs nedir unuttum.
Valla ben antivirüs kullanmıyorum içimde bir virüs şüphesi varsa hitmanpro ile 1 seferlik tarama yapıyorum işimi görüyor en azından RAM kullanımı falan artmıyor ama malwarebytes da iyidir.

Virüsün çeşitleri vardır. Yandex'e de büyük ihtimal PUP (potential unwanted program, türkçesi: Potansiyel olarak istenmeyen uygulama, yani promosyon olarak yüklenen uygulama; tam da sizin yaşadığınız durum)
Olarak uyarı vermiştir. Virüs uyarısını görünce insan haliyle panikliyor, ancak durum bu. Hatta, kendi indirip masaüstüne attığım Netflix kısayolunu da AdwCleaner, HP'nin PUP'u olarak alglıyor. (oysa bilgisayarım ASUS.)

Virüs programları yapısı gereği bunları da algılar.

Driver Booster kesinlikle kullanmayın. Çöpün çöpü IObit programları sisteminizi yavaşlatır.

Donması için de başlangıç uygulamalarını, Görev Yöneticisi'ni ve olay görüntüleyicisini kontrol edin. no signal de rastlantısal olarak gelmiş olabilir.

Bir sorun yok gibi, ancak sistem özelliklerinizi söyleyin, ona göre optimizasyon ayarlarını söyleriz, sürücüleri elle yüklemek için de konu açın, onu da söyleriz.

Bunlar dışında sorun yok gibi, iyi sosyaller.

Driver Booster konusunda teşekkür bilmiyordum ek olarak sistem

RTX3050
Intel i5 2400.
RAM 8 GB.

Sistem de darboğaz var ama yakın zamanda değistireceğim.

Virüsün çeşitleri vardır. Yandex'e de büyük ihtimal PUP (potential unwanted program, türkçesi: Potansiyel olarak istenmeyen uygulama, yani promosyon olarak yüklenen uygulama; tam da sizin yaşadığınız durum)
Olarak uyarı vermiştir. Virüs uyarısını görünce insan haliyle panikliyor, ancak durum bu. Hatta, kendi indirip masaüstüne attığım Netflix kısayolunu da AdwCleaner, HP'nin PUP'u olarak alglıyor. (oysa bilgisayarım ASUS.)

Virüs programları yapısı gereği bunları da algılar.

Driver Booster kesinlikle kullanmayın. Çöpün çöpü IObit programları sisteminizi yavaşlatır.

Donması için de başlangıç uygulamalarını, Görev Yöneticisi'ni ve olay görüntüleyicisini kontrol edin. no signal de rastlantısal olarak gelmiş olabilir.

Bir sorun yok gibi, ancak sistem özelliklerinizi söyleyin, ona göre optimizasyon ayarlarını söyleriz, sürücüleri elle yüklemek için de konu açın, onu da söyleriz.

Bunlar dışında sorun yok gibi, iyi sosyaller.

Geri
Yukarı