Sisteme virüs bulaşmış olabilir mi?

cuucmberShow

Decapat
Bazen video izlerken mouse kendi kendine aktif oluyor. Tam anlatamadım ama, mouse kendi kendine hareket edincen virüs olduğunu biliyorum ama biliyorsunuz video izlerken bir süre sonra tam ekran oluyor yani durdurma, ses açma tuşular vs. gizleniyor. Virüs bulaşmış olabilir mi?

Bazen video izlerken mouse kendi kendine aktif oluyor. Tam anlatamadım ama, mouse kendi kendine hareket edincen virüs olduğunu biliyorum ama biliyorsunuz video izlerken bir süre sonra tam ekran oluyor yani durdurma, ses açma tuşular vs. gizleniyor. Virüs bulaşmış olabilir mi?

Mouse'nin kablosunu çıkar video açtığında bir de öyle test et.

Yani fare, mousepad üzerinde değilse veya eğimli bir yüzeydeyse kayma olabiliyor. Arkadaşın dediği gibi kabloyu da düzgün takamamış olabilirsin. Veya farenin bir sıkıntısı vardır. Onun haricinde bir video izlerken bir süre bilgisayarda hiçbir şekilde klavyeye basmaz, fareyi hareket ettirmezseniz zaten duraklat/oynat tuşu, ses açma/kapama tuşu, vs. kaybolur yani gizlenir... normal olan bu. Önerim farklı bir fare ile düzgün bir yüzeyde deneme yapman. Tabii yok benim içim rahat etmez dersen virüs taraması yap.

Mousenizi değiştirmenize rağmen gene sorun oluyorsa Bilgisayarınıza RAT bulaşmıştır, bilgisayarınızdan yedekleme yapın ve bilgisayarı sıfırlayın.

RAT nedir?: RAT Bir trojan, Bu trojan bilgisayarınzda varsa o kişi bilgisayarınızı kontrol edebilir, örneğin: mousenizi hareket ettirebilir, klavyede yazı yazabilir, uygulama açabilir, vb.

Geri
Yukarı