Sisteme virüs bulaştı

birisiisteTr

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda internet USB(sadece bellek)vb. Şeylere erişemiyorum format USB okumadığı için atamıyorum önceden okuyordu oto onarımdan atmayı denedim olmadı dosyaları tarattım eksik veya bozuk dosya var düzeltilemedi yazıyor ne yapmam lazım?

İnternet erişiminiz yok ise bir USB'ye Kaspersky indirin ve virüslü bilgisayara kurun tarama yapın. Pardon USB görmüyor galiba, internet erişimide yok. Umarım PC'de duran AV programınız vardır.

Böyle virüs olayları çok canımı yaktı sonra Linux'a geçtim huzur geldi. Hatta kredi kartın şifresini bile çalmaya çalışmışlardı bu Windows denen olay pişmanlıktır.

Bilgisayarımda internet USB(sadece bellek)vb. Şeylere erişemiyorum format USB okumadığı için atamıyorum önceden okuyordu oto onarımdan atmayı denedim olmadı dosyaları tarattım eksik veya bozuk dosya var düzeltilemedi yazıyor ne yapmam lazım?

Yazılıma girmiş bir virüs BIOS'u etkilemez. Format USB'sini başka bir PC de hazırlayıp bilgisayarı USB'den boot edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız, huzur, güvenlik ama oyun oynayamazsın onu yöntemi farklı biraz araştırman gerekli Linuxmint'i araştır dene nasıl yazılmış, açık kaynak yazılım nedir bunları biraz araştırmalısın.

Windows senin hareketlerini takip edip şirketlere ve ortaklarına satıyor o yüzden kapalı bir yazılım ve ondan dolayı kasıyor ve virüs girmeye musait.
Bir yazılım eğer kapalı kodlu ise kesinlikle kullanmamalısın ama günümüzde mecburiyetler var. Elinden geldiğince kapalı kodlu yazılım kullanma açık kaynak kodlu yazılım bir süre kullanınca ne demek istediğimi anlarsın.

Hiren's boot ile işletim sistemi yükler gibi boot ederek açın içinde birkaç tane ücretsiz tarama eklentisi var, sorunu çözecektir diye düşünüyorum. Hiren's boot, win10 tabanlı canlı çalışabilen bir nevi acil durum işletim sistemidir diyebiliriz. Boot edilebilir yazdırmayı başka bilgisayar aracılığyla yapabilirsiniz.

Böyle virüs olayları çok canımı yaktı sonra Linux'a geçtim huzur geldi. Hatta kredi kartın şifresini bile çalmaya çalışmışlardı bu Windows denen olay pişmanlıktır.
Yıllardır windows kullanırım, işim bilgisayarla ve 30 sene de belki 2 kere virüs olayım olmuştur.
O kadar virüs bulmanız için, cidden virüsü aramanız lazım ya da virüslü yerlerde dolaşmalısınız.
Linux'un nasıl bir baş ağrısı olduğu da bilinen bişey.
Yani.. sorun windows da değil.

Hız, huzur, güvenlik ama oyun oynayamazsın onu yöntemi farklı biraz araştırman gerekli Linuxmint'i araştır dene nasıl yazılmış, açık kaynak yazılım nedir bunları biraz araştırmalısın.

Oyun oynamayı sevdiğimden Linux ile uğraşmak istemiyorum açık kaynak yazılım ne biliyorum güvenlik konusunda Kaspersky yettiğini düşünüyorum Linux'da o kadar güvenlik farkı olmasına sasirdim sadece.

Geri
Yukarı