Sisteme virüs mü bulaştı?

Bu makalede bir gezinin. Ama oncelikle HitmanPro gibi yazilimlarla tarama yapin. Basit bir virus muhtemelen, herhangi bir AV hemen bulup siler.

Hoc.

Bu makalede bir gezinin. Ama oncelikle HitmanPro gibi yazilimlarla tarama yapin. Basit bir virus muhtemelen, herhangi bir av hemen bulup siler.

Am Kaspersky deneme sürümü indiriliyor şu an. Onunla taratacağım.

Hoc.

Am Kaspersky deneme sürümü indiriliyor şu an. Onunla taratacağım.
Tamamdir hocam sorun olmaz. Bir de guvenli modda interneti kapatarak taratin. Ag uzerinden yayilabilen bir worm oldugu yaziyor.

Ek olarak Defender in ayarlardan Controlled Folder Access kismini acin simdilik. Unauthorized erisimleri engelliyor.

Hocam güvenli moda nasıl alacağım?
Hocam editledigim seyi de yapin. Simdi guvenli moda alma yolunu anlatayim(alinti)

• Windows Tuşu + R'ye basın.
  • İletişim kutusuna msconfig yazın .
  • Önyükleme sekmesini seçin.
  • Güvenli Önyükleme seçeneğini seçin ve Uygula'yı tıklayın.
  • Sistem Yapılandırma penceresi açıldığında değişiklikleri uygulamak için Yeniden Başlat'ı seçin.

PC'yi güvenli moda alıp internet bağlantısını kesin PC'nin.

Hocam ir sıkıntı yok diyor Kaspersky ne yapmalıyım diyeceğimde sizin şu dediğiniz autorun dosyası virüslü olabilir diyorsunuz ne yapacağız şimdi?

Deneme sürümünü veriyorum bir tam tarama yapın tamamen genel tarama yapması 20 ila 30 dakika sürebilir.

Hocam sonuçlar burada sıkıntı yok diyor ancak üstteki hocamız autorun dosyasının virüslü olacileceğini söylüyor ne yapacağız şimdi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-15 213512.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-15 213512.png
    28,7 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran görüntüsü 2023-02-15 213512.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-15 213512.png
    28,7 KB · Görüntüleme: 17
Hocam ir sıkıntı yok diyor Kaspersky ne yapmalıyım diyeceğimde sizin şu dediğiniz autorun dosyası virüslü olabilir diyorsunuz ne yapacağız şimdi?
Autorun dosyasına virüslü demek istemedim. O dosya flaşı takınca istenilen dosyaları otomatik çalıştırıyor ondan sordum. Sonuç olarak şuan bir sıkıntı yok. İçiniz rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı