Sisteme virüs mü bulaştı?

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba. Dün dayım USB belleğime yeni şarkılar yükler misin dedi. Bende USB belleği taktım ve taktıktan sol altta Windows Defender mesajı geldi: "cihaz tehlikede olabilir" gibi bir şeyler işte. Ondan sonra simgeye tıkladığımda çarpı işaretleriyle sürekli yenilenen "worm/vbs", "worm/win32" gibi dosyalar gördüm adı üstünde "worm" (solucan) diye direkt çıkarttım USB belleği ve Windows Defender üzerinden kaldıra bastım. Şu anda da geçmişte işlem tamamlanamadı falan diyor. Yardım edin. Cihazım tehlike altında mı şu an? Ayarlar üzerinden sıfırlayayim mi?

Ekran görüntüsü 2023-02-15 203233.png

Ekran görüntüsü 2023-02-15 203311.png

Ekran görüntüsü 2023-02-15 203332.png

Zaten Defender yakalamış Defender uzerinden tam sistem taraması yap için rahat değilse.

Bir tane autorun.inf dosyası var. Onu siz mi eklediniz? Siz eklemediyseniz virüs olabilir. Siz eklediyseniz sorun yok.

Arkadaşlar merhaba. Dün dayım USB belleğime yeni şarkılar yükler misin dedi. Bende USB belleği taktım ve taktıktan sol altta Windows Defender mesajı geldi: "cihaz tehlikede olabilir" gibi bir şeyler işte. Ondan sonra simgeye tıkladığımda çarpı işaretleriyle sürekli yenilenen "worm/vbs", "worm/win32" gibi dosyalar gördüm adı üstünde "worm" (solucan) diye direkt çıkarttım USB belleği ve Windows Defender üzerinden kaldıra bastım. Şu anda da geçmişte işlem tamamlanamadı falan diyor. Yardım edin. Cihazım tehlike altında mı şu an? Ayarlar üzerinden sıfırlayayim mi?

Eki Görüntüle 1670034

Eki Görüntüle 1670036

Eki Görüntüle 1670037

Önce kaspersky ile tam tarama yaptırın bir şey bulamazsa görev yöneticisinden cpu yada herhangi bir şeyi aşırı kullanan bir şey var ise ekran görüntüsünü atınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı