Sisteme Windows 10 sürümü önerisi

wennzy

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
SSD
Anakart
ECS H81H3-M7
İşlemci
i3-4170
Arkadaşlar sistem bu. Bu sistemde en çok verim alabileceğim Windows 10 sürümü hangisidir. Şu an Single Language kullanıyorum ama sanırım bir virüs bulaştı ve arkada saçma saçma servisleri çalışıyor. Hem sıfır temiz bir kurulum yapmak istiyorum. Hangi sürümü önerirsiniz?

SSD: GIGABYTE 120GB SSD / WD BLUE 500GB HDD

Son düzenleme:
LTSC iyi olabilir ama 21h2 güncellemesiyle birlikte artık windowsu etkinleştirmediğin sürece pc kendini 30 dk de bir yeniden başlatıyor. Yani satın alman lazım. Yoksa sıkıntı.

LTSC iyi olabilir ama 21h2 güncellemesiyle birlikte artık windowsu etkinleştirmediğin sürece pc kendini 30 dk de bir yeniden başlatıyor. Yani satın alman lazım. Yoksa sıkıntı.
LTSC dışında hangi sürümü önerirsiniz? Lite diye bir sürümde varmış sanırım.

Onlar modlanmış sürüm olduğu için tavsiye etmiyorum. Güvenlik konsunda emin olamayız çünkü. En hafif sürüm Single Launguage o yüzden SL den devam edin derim :)
Teşekkürler. Bende SL'yi o yüzden indirmiştim. O zaman bu sürümü sıfırdan kurup, bazı microsoft uygulamalarını kaldırsam sorun olmaz değil mi?

Böyle bir şey yok.
Yeni LTSC güncellemesinden sonra etkinleştirmediginiz aürece var.
Teşekkürler. Bende SL'yi o yüzden indirmiştim. O zaman bu sürümü sıfırdan kurup, bazı microsoft uygulamalarını kaldırsam sorun olmaz değil mi?
Sorun olmaz. İsterseniz Nt lite ile kurulumdan önce iso yu düzenleyedebilirsiniz. Bu şekilde gereksizlerden arındırabilirsiniz. Sosyalde rehberleri var.

Medya oluşturma aracı ile iso yazdırıyorum. Ardından bu iso'yuda Rufus ile flash belleğime yazdırıyorum. Sorun teşkil etmiyorum sanırım
Medya oluşturma aracı ile USB oluşturun, rufus kullanmayın. Rufus her ne kadar yararlı bir program olsa da Secure Boot ve NTFS boot konusunda problem yaratıyor son yıllarda ISO dosyalarının büyümesi ile.
Yeni LTSC güncellemesinden sonra etkinleştirmediginiz aürece var.
Yine böyle bir şey yok diye biliyorum ama kaynağınız varsa bakarım tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı