Sistemi açtıktan sonra "no signal" hatası

yasliplanet

Picopat
Makaleler
1
Bilgisayara marş veriyorum ama "no signal" hatası alıyorum.

BIOS pilini çıkar tak yaptım.
RAM'lerin uçlarını silgi ile temizledim.
Ana karttaki tozları temizledim.
Ekran kartını çıkar tak yaptım anakarta biraz daha ittim.
Bu kadar çaba vermemin sebebi ise bilgisayarın içerisinde 100 klasörden fazla yazılım projesini yedeklememiş olmam.

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

Bu kadar çaba vermemin sebebi ise bilgisayarın içerisinde 100 klasörden fazla yazılım projesini yedeklememiş olmam.

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra CLRMOS1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir bakalım. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını yerine takıp sistemi çalıştır. Çalıştırdıktan sonra eğer gene görüntü gelmezse 2-3 dakika bekle bakalım. Ondan sonra sonucu bildir bana hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-27 113559.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-27 113559.png
    89,5 KB · Görüntüleme: 16
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra CLRMOS1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir bakalım. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını yerine takıp sistemi çalıştır. Çalıştırdıktan sonra eğer gene görüntü gelmezse 2-3 dakika bekle bakalım. Ondan sonra sonucu bildir bana hocam.

Pilleri ne yapacağımı daha açık anlatır mısınız anlamadım ekran kartını çıkarttım şu an sizi bekliyorum.

Hallettim çoktan. Teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı