Sistemi prizden kapattıktan sonra "No Signal" hatası

Oviç

Centipat
Daha fazla  
Gece yatarken bilgisayarı Windows'tan kapatmak yerine toplu prizdeki açma kapama düğmesinden kapattım. Sabah uyandığımda monitörüm no Signal hatası veriyordu. Hata çözümlerine baktım, forum forum dolaştım, her şeyi denedim ancak hiçbir şey değişmedi. Son çare tamirciye gotürmek kaldı gotürene kadar yardım edebilirseniz sevinirim.

Gece yatarken bilgisayarı Windows'tan kapatmak yerine toplu prizdeki açma kapama düğmesinden kapattım. Sabah uyandığımda monitörüm no Signal hatası veriyordu. Hata çözümlerine baktım, forum forum dolaştım, her şeyi denedim ancak hiçbir şey değişmedi. Son çare tamirciye gotürmek kaldı gotürene kadar yardım edebilirseniz sevinirim.

Muhtemelen kısa devre yaptı.

Ekran kartın ile monitör arası bağlantı tam sağlanamıyor kabloları kontrol et. Dönüştürücü kullanıyorsan farklı dönüştürücü dene. Eğer ekran kartın harici bir ekran kartı ise soketi anakarta tak eğer çalışırsa ekran kartın sorunludur. Çalışmazsa güç kaynağında arıza olabilir.

Muhtemelen kısa devre yaptı.
Kısa devrenin varmı bir çözümü hocam

Ekran kartın ile monitör arası bağlantı tam sağlanamıyor kabloları kontrol et. Dönüştürücü kullanıyorsan farklı dönüştürücü dene. Eğer ekran kartın harici bir ekran kartı ise soketi anakarta tak eğer çalışırsa ekran kartın sorunludur. Çalışmazsa güç kaynağında arıza olabilir.
Aoc 144hz 1 ms kullanıyorum Hem displayportdan denedim hem hdmi girişinden denedim ikisindede no signal diyor hocam

Kısa devrenin var mı bir çözümü hocam.

AOC 144Hz 1 ms kullanıyorum hem DisplayPort'dan denedim hem HDMI girişinden denedim ikisinde de no Signal diyor hocam.

Hocam düşük ihtimal de olsa belki monitörde sorun olabilir başka monitöre veyahut televizyona bağlamayı denediniz mi?

Evet hocam RX 5600XT TUF.

:D hocam arada öyle olabiliyor birkaç sefer güç düğmesinden aç kapa yapın muhtemelen düzelecektir. Eğer düzelmezse kasayı TV'ye takın açılırsa sürücüyü silin eski sürümü yükleyin. Aynı sorun bende de olmuştu çözmüştüm. Eğer düzelmezse güç kaynağında arıza olabilir.

Gelişme var mı hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı