Sistemi antivirüs ile taratmak yeterli midir?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Bugün eski bir oyunun satışı olan bir yer bulamadığım için sitenin birinden oyunu indirmek istedim.
Fakat tıkladığımda yeni bir sekme açılıp setup passowrd 1234 RAR şeklinde bir dosya indi.
Sonra Chrome listeden kaldır diye seçenek sundu, galiba kendiliğinden silindi.
Daha sonra da tekrar çıkarken bir dosya daha indirdi, onu da Windows Defender kendi engelledi.

Bilgisayara virüs bulaşmış mıdır?
Kaspersky ile tam tarama yaptırdım, tehdit yok yazdı fakat içim rahat etmedi.
Bilgisayarda bir anormallik yok.
İnen dosyaları hiç çalıştırmadım, sizce virüs kalmış olabilir mi?
İçim rahat etmediği için sizinle paylaşmak istedim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir de Malwarebytes ile tam tarama yapın çok fazla stres yapıyor iseniz en temiz yolu formatdir ama ben genellikle bilgisayara virüs bulasinca Kaspersky ile siliyorum sonrasını takmıyorum.

İçinde sadece bir exe ve şifre olan bir Rar mı indi? Eğer böyleyse bu Rar'ın içindeki exe'yi açmadığınız sürece bir sorun yok bazı sitelerde sadece oyun değil herhangi bir dosya indirirken inen saçma bir virüs son zamanda yeni çıktı.

Eğer bu videoya 10 bin like gelirse virüs tadımı yapacağız(!)

Bulaşma ihtimali yüksek. Dosyayı açmadıysan sorun olmaz diye düşünüyorum ama yine de tam tarama yapmanızı tavsiye ederim. Dosyanın ismi setup.exe veya setup.rar şeklinde iniyor ve üstelik şifresi de 1234 :)

Bence rahat olun. Kendiliğinden silindiyse çok büyük ihtimalle Google tespit edip silmiştir. Diğerini de Defender bulmuş zaten artı olarak tarama yapmışsınız ve bir anormallik olmadığını söylüyorsunuz. Endişelenmenize gerek yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı