Sistemi bir kasadan diğerine aktarırken nelere dikkat edilmeli?

xdlips

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bundan yaklaşık 5 sene önce satın alınmış olan HP550-106NT modelli HP'nin hazır kasa sisteminde geçtiğimiz yıl bir geliştirme yapmak istedim. Kasanın boyutu ne kadar küçük olsa da biraz alan yaratıp GTX1050 Ti ekran kartını bir şekilde kasaya sığdırdım. Yaklaşık 5 6 ay öncesine kadar gayet rahat kullanıyordum. Fakat son zamanlarda işlemci fanı bazı oyunlarda çok hızlı çalışmaya başlıyor ve bilgisayardan aşırı derecede fazla ses çıkmaya başlıyor. Sesi anlatmak gerekirse bilgisayar patlayacakmış gibi bir ses çıkıyor. Not: İşlemcinin fanı kendi kutusu içerisinde verilen stok fan, işlemci ise i7-6700. son zamanlarda bilgisayarın kasasını değiştirip yeni bir işlemci fanı takmak istiyorum fakat herhangi bir sorun olup olmayacağı hakkında bir bilgim yok. Kasadan kasaya aktarım yaparken izlemem gereken yol nedir, aktarım yaparken bir sorun olur mu? Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Anakart standartlarına bakman yeterli olur, bazı hazır kasalarda tam kasanın içine uyacak şekilde standart dışı anakart kullanıyorlar.

Ekstra öneri. Parçalara dokunmadan önce elinizdeki statik elektiği bir şekilde atın. 30 liralık antistatik bileklik almadığım için laptopum 10 gündür serviste, belki de anakart çöp oldu. Haftaya belli olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı