Sistemi M.2 yerine SATA SSD ile başlatma

emre8

Decapat
Daha fazla  
Technopat'daki herkese merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yeni topladım ve bilgisayara M.2 SSD yerleştirdim. Öncelikli olarak tekrar bütün programları tek tek kurmak istemediğim için laptopumdaki SSD'deki verileri PC'deki M.2 SSD'ye kopyalamak istiyorum. Kopyalamak içinde AOMEI'nin programını kullanacağım, aşağıda.
Öncelikli olarak SSD'yi PC'ye taktım ve herhangi bir problem olmadan SSD'yi gördü. Ancak Windows hala M.2 SSD ile açılıyor bu yüzden kopyalama işlemini gerçekleştiremiyorum. Sanırım BIOS Boot'unu M.2 SSD'den normal SSD'ye çevirmem gerekiyor ancak nasıl yapıldığını tam anlayamadım. Acaba yardımcı olabilir misiniz?
-Anakartım ASUS X-570.
Eğer konu ile alakalı daha iyi bir tavsiyesi olan varsa yoruma yazabilir mi?
Dipnot: Monitörüm henüz gelmediği için PC'yi TV'ye bağladım, fotoğraflardaki kirlilik için kusura bakmayın.

Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37 (1).jpeg
    98,5 KB · Görüntüleme: 69
  • WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-23 at 11.15.37.jpeg
    81 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba, sistemi 2. el aldım,sistemde ise; RTX 3070, ryzen 9 5900x, ballistix 16gbx2*3600 mhz ram, 512 gb m2 ssd, 1tb hdd, TUF GAMING X570-PLUS, Asus Rog Strix Lc 240 Rgb Sıvı Soğutma, corsair CX750 F psu bulunmakta.

23 bin verdim hocam.

23K vermişken 2-3K daha verip sıfır düşünebilirdiniz. 5900X olmazdı belki 5800X olurdu. Ya da özelleştirip 5900X ekleyebilirdiniz. Birkaç hazır sistem bırakayım bir göz gezdirin isterseniz. Neyse hocam sağlık olsun güle güle kullanın.
Mesela hocam şu şekilde mantıklı olabilirdi. 5900X, 970 EVO ve güç kaynağını falan 750W yaptığınızda 26k seviyelerine falan geliyor.

Açıkçası Ryzen 5800 ile Ryzen 5900 arasında render açısında dağlar kadar fark olduğunu söylemek isterim. Açıkçası 2. sistemi kendi sistemim gibi düzenlediğimde 30k ya yakın bir ücret yapıyor ve ben 2. elinin 23K ya satın aldım ve zaten sistemde 3.5 aylık. Bu iş sarı siteden tofaşa bakarken 30 dakika sonra Ferrari'lere bakmaya benziyor :D Ben bilgisayarımdan açıkçası memnunum, bilgisayar kötü çıkabilirdi ki çıksa zaten testler sırasında kendini belli ederdi. Her ürünün garantisi de devam ediyor. O yüzden 7k fazladan para vermek bana pek akıllıca gelmiyor. Bu arada desteğiniz için teşekkür ederim.

Açıkçası Ryzen 5800 ile Ryzen 5900 arasında render açısında dağlar kadar fark olduğunu söylemek isterim. Açıkçası 2. sistemi kendi sistemim gibi düzenlediğimde 30k ya yakın bir ücret yapıyor ve ben 2. elinin 23K ya satın aldım ve zaten sistemde 3.5 aylık. Bu iş sarı siteden tofaşa bakarken 30 dakika sonra Ferrari'lere bakmaya benziyor :D ben bilgisayarımdan açıkçası memnunum, bilgisayar kötü çıkabilirdi ki çıksa zaten testler sırasında kendini belli ederdi. Her ürünün garantisi de devam ediyor. O yüzden 7K fazladan para vermek bana pek akıllıca gelmiyor. Bu arada desteğiniz için teşekkür ederim.

Doğru hocam haklısınız sadece işlemci bazlı düşündüm ben. 6-7k parada az değil sonuçta. Zaten 3.5 aylık ayrıca gereken testleri de yaptığınız için garantili tertemiz sistem almışsınız. Fikir oluşturacak yardımım dokunduysa ne mutlu. Rica ederim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı