Sistemi test etmek için oyun önerisi

yagizzzzz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni laptop ve masaüstü bilgisayarıma yeni ekran kartı aldım fakat değerler hiç istediğim gibi değil. Valorant'ta test yaptım ama onda yapma sıkıntılı dediler. Sizlerin bana bilgisayarın değerlerini test edebileceğim oyun ve uygulama önerisi istiyorum.
Battlefield 1 uygun mudur test için veya R6?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni laptop ve masaüstü bilgisayarıma yeni ekran kartı aldım fakat değerler hiç istediğim gibi değil. Valorant'ta test yaptım ama onda yapma sıkıntılı dediler. Sizlerin bana bilgisayarın değerlerini test edebileceğim oyun ve uygulama önerisi istiyorum.
Battlefield 1 uygun mudur test için veya R6?

Hocam battlefied 1'i açın 10 dakika falan oynayın FPS ve sıcaklık değerlerini kontrol edin sonra YouTube'dan test videosunu açın 5-10 FPS fark varsa sorun olmaz ısılar da normal ise bir sıkıntı yoktur demektir tabii türlü türlü oyunlarda denersiniz, bence FurMark yapmayın arkadaşımın ekran kartı yandı.

Hocam battlefied 1'i açın 10 dakika falan oynayın FPS ve sıcaklık değerlerini kontrol edin sonra YouTube'dan test videosunu açın 5-10 FPS fark varsa sorun olmaz ısılar da normal ise bir sıkıntı yoktur demektir tabii türlü türlü oyunlarda denersiniz, bence FurMark yapmayın arkadaşımın ekran kartı yandı.

Hocam sıcaklık değerleri ortalama kaç olmalı?

Cyberpunk 2077 sistemi test edebileceğin en iyi oyun falan olabilir. Sıcaklığı test edecekseniz 10-15 dakika furmak testi yapın. Sonucu söyleyin normal mi değil mi söyleyim.

Her ekran kartında değerler aynı olmayabilir, eğer sıcak bir yerde iseniz boşta 50-55 yük altında (oyunda) 60-75 normal karşılanır. Ekran kartınız nedir ona göre yorum yapmak isterim.

Masaüstünde işlemci Ryzen 5 5600 ekran kartı RX 6700 XT.
Laptopta ise işlemci Ryzen 7 7700 ekran kartı 4060.

Masaüstünden işlemciye 1.5 yıldır termal macun falan sürmedim her şey geldiği gibi.

Masaüstünden işlemciye 1.5 yıldır termal macun falan sürmedim her şey geldiği gibi.

Hocam testleri yapın, sonuçları söyleyin bakalım normal mi, acaba RDR 2 cihazınızda var mı?
Hangi oyunlar var?

Yeni konular

Geri
Yukarı