Sistemi uykudan uyandırınca şifre ekranı gelmiyor

485258

Decipat
Merhaba. Başlıkta da yazdığı gibi bilgisayarım garip davranıyor. Ne gibi gariplikler derseniz şöyle diyebilirim.

1- Bilgisayarı uyku moduna al kısmına basıyorum, normalce uyku moduna giriyor fakat geri açtığımda uyku moduna almamış gibi şifre ekranı değil direkt Steam ana sayfası geliyor. Eskiden uyku moduna alınca şifre ekranı gelirdi.

2- Bilgisayarı kapatmış olmama rağmen bilgisayar bazen kendi kendine açılıyor.

3- Geceleri bir anda açıldığı için biraz ürktüm ve arka kısımdaki tuşu kapatmaya başladım ben de (Fan da bulunan on/off tuşu). Bilgisayarı açmak istediğimde arkadan tuşu açıyorum ve açma tuşuna basıyorum kasadaki ve ne oluyor tahmin edin. Sanki hiç kapatma tuşuna basmamışım gibi sanki uyku moduna almışım gibi hiç Windows yükleme ekranı gelmiyor direkt Steam ana sayfası açılıyor.

4- Düşük sistem isteyen oyunlar bile kasıyor. Eskiden GTA Vice City oynarken 260 FPS alan bilgisayarım şimdi 40'ı zar zor görüyor.

Virüs taraması yaptım Kaspersky ile hiçbir şey bulamadı. Geceleri bir anda açılması korkutmaya başladı artık format atmak istemiyorum zaten format atalı 1 aydan az oldu. Windows 8.1 kullanıyorum. Orijinal Windows'un kendi sitesinden indirdim. Bilgisayarımda korsan hiçbir şey yok. GTA vb oyunlar hep Steam'den açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı